عکس گرفتن با عباس زینب افتخار آفرین است نه با یک زن بیگانه در مجلس

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان گفت: درزمانی که عده‌ای با عکس گرفتن با زنی در مجلس را افتخار می‌دانند باید به آنها گفت که عکس گرفتن با عباس زینب افتخارآفرین است نه اینکه با یک زن بیگانه عکس بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی در مراسم گرامیداشت هفتمین روز عروج شهادت شهید مرتضی حسین پور شلمانی بیستمین شهید مدافع حرم استان گیلان و پاسداشت شهید بی‌سر محسن حججی از شهدای مدافع حرم و سالروز بازگشت سرافرازانه اسرای جنگ تحمیلی، در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس رشت اظهار کرد: مسیر کشور به‌سوی خشک‌سالی معنوی حرکت می‌کرد اما با آمدن شهدا همچون بارش باران بر زمین نازل شد و کشور را سیراب کرد.

وی افزود: درزمانی که عده‌ای با عکس گرفتن با زنی در مجلس را افتخار می‌دانند باید به آنها گفت که عکس گرفتن با عباس زینب افتخارآفرین است نه اینکه با یک زن بیگانه عکس بگیریم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه هرزمانی که کشور نیاز به باران داشت شهید حججی‌ها و حسین پورها باران عشق به خدا را باریدند گفت: شهدا ازجمله شهدای مدافع حرم دین خود را به اسلام ادا کردند.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه انقلاب برای ادامه نیاز به دو فرهنگ دارد گفت: فرهنگ نخست فرهنگ مقاومت است و باید بر فرهنگ مقاومت توأم با تقوا پافشاری کرد.

خاتمی با اذعان به اینکه انقلاب با فرهنگ اسلامی ماندنی خواهد شد، گفت: شالوده انقلاب به ارزش‌های دینی است.

وی با اشاره به اینکه بعد از ۳۸ سال پس از پیروزی انقلاب ستون فقرات آن ارزش‌های دینی بود، گفت: اگر ارزش‌های اسلامی نبود انقلاب پا نمی‌گرفت و تداوم این انقلاب به ارزش‌های اسلامی است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه پای تاریخ ایستادن در طول تاریخ هزینه داشته است، گفت: همیشه دین‌داری هزینه دارد و آن‌هایی که هزینه دین‌داری را پرداخته‌اند عزیز دنیا و آخرت شده‌اند.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه شهدای انقلاب در تارک تاریخ می‌درخشند، گفت: دشمنان فکر می‌کردند که فرهنگ شهادت از جامعه ایرانی از بین رفته اما این پندار آن‌ها اشتباه است.

خاتمی بابیان اینکه شهدای مدافع حرم از نسل‌های دوم و سوم انقلاب هستند، گفت: شهدای مدافع حرم پتک انقلاب اسلامی بر سر دشمنان نظام است.

وی بابیان اینکه انقلاب دشمنان را خسته می‌کند اما خود خسته نمی‌شود، گفت: رؤسای جمهوری آمریکا در پی این بودند که ایران را در سر جای خود بنشانند اما ملت ایران آن‌ها را بر سر جای خود نشاند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مردم ایران با فرهنگ مقاومت دشمنان را بر سر جای خود نشانده است، گفت: خاطراتی که از شهید حججی‌ها و حسین پورها نقل می‌شود حکایت از فرهنگ حیات و دینی دارد.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تا انقلاب حضرت مهدی (عج) ماندنی خواهد بود، افزود: فرهنگ شهادت همان فرهنگ عشق به خدا و فرهنگ ایثار است.

خاتمی با اذعان به اینکه جان‌ عزیز است اما شهدای مدافع حرم جان خود را بر کف دست گرفته‌اند، افزود: جان را تقدیم خدا کردن و تکه‌تکه شدن نشان از تقوای بالا و حب بی‌بدیل شهدای مدافع حرم به مبانی دیدنی دارد.

وی بابیان اینکه حاضر شدن بر قبر شهید مستحب است با وضو حاضر شویم، گفت: مزار شهدا مزار ملائکه‌ خدا است و مزار شهدای مدافع حرم سر گلزارها است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در روز قیامت به شهدا شفاعت ۷۰ نفر را می‌دهند، گفت: در همین دنیا شفاعت شهید قبول است و خانواده‌های شهدا دو رکعت نماز بگزارند و یقیناً شهدا شفاعت خواهند کرد.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه شهدا با دل بریدن از لذت‌های دنیایی و با پای خود به سمت شهادت می‌روند گفت: هرچقدر انسان عمر کند روزی مرگ سراغش را خواهد گرفت اما شهید خودش می‌رود و این نوع شهادت سربلندی را به همراه دارد.

خاتمی بابیان اینکه مثل ما و شهادت همچون مثل این دنیا و دنیای آخرت است، گفت: مشکل ما این است که در قفس زندگی کرده و همه‌چیز را در دنیا معطوف می‌کنیم.

وی بابیان اینکه شهادت مراتب دارد، بیان کرد: همه شهدا نور چشم هستند اما شهدای مدافع حرم عناوینی خاص دارند زیرا شهدای مدافع حرم هجرت کرده‌اند و از دوستان حضرت ابراهیم در بهشت به شمار می‌روند.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه شهدای مدافع حرم هم‌سفره خدا هستند، گفت: به فرموده امیرالمؤمنین وقتی رزمنده از خانه حرکت می‌کند خدا به فرشته‌ها اعلام می‌کند که پرونده سیاهش را پاره کند.

خاتمی با اذعان به اینکه فرشتگان اجازه زمین آمدن سر شهید را نمی‌دهند، گفت: خدا بعد از شهادت رزمندگان اسلام سرپرست خانواده شهدا است.

وی بابیان اینکه شهدا با توجه به مقامشان از سروران بهشتند، گفت: در جایی که انبیا حضور داشته باشند با وارد شدن شهدا به احترامشان بپا می‌خیزند چون مجاهد فی سبیل الله لقب گرفته‌اند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه جهاد دری از درهای بهشت است، افزود: این‌گونه نیست که هرکسی به سوریه برود و شهید شود بلکه شهید شدن در سرزمین غربت لیاقت و سعادت می‌خواهد.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه شهدا بندگان خاص خدا هستند، گفت: مهم این است که یک شمر با خنجر پشت سر یک اولیای خاص که شهدا هستند قرار بگیرند اما خم به ابرو نیاورند.

خاتمی با ا شاره به‌عنوان شهید برای شهدای مدافع حرم، گفت: برخی از موارد لمس کردنی است و شنیدنی نیست و عطر شهدا را خانواده‌های شهدا لمس می‌کنند.

وی بابیان اینکه با رفتن شهید حججی‌ها نور شهید باقی می‌ماند گفت: شهدای مقاوم حرم عناوینی همچون مهاجر، مجاهد و شهید دارند و آنچه کشور را سربلند کرده سر بریده است.

Share