روایت جلسه اصلاح‌طلبان درباره کابینه روحانی|هفت وزیر از سوی فراکسیون امید رفوزه شدند

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصمیمات این فراکسیون درباره نحوه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در این فراکسیون را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف درباره جلسه شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس که امروز (یکشنبه) برای بررسی نحوه ارزیابی کابینه پیشنهادی برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه ضمن تاکید فراکسیون بر ادامه مسیر حمایت از دولت که از سال ۹۲ آغاز شده، همچنین بر لزوم ارزیابی همه وزرایی که توسط آقای روحانی معرفی می شوند تاکید شد.

وی همچنین تصریح کرد: براساس تصمیم شورای مرکزی، مقرر شد اعضای فراکسیون امید در هر یک از کمیسیون‌های تخصصی، کمیته بررسی وزرای مربوط به آن حوزه را تشکیل دهند و در روزهای آینده، نتیجه این بررسی ها به مجمع عمومی ارائه خواهد شد.

عارف درباره چگونگی اعلام نظر فراکسیون درباره وزرای پیشنهادی هم گفت: در نهایت و پس از استماع گزارشهای کمیته ها، درباره همه وزرای پیشنهادی در فراکسیون اتخاذ تصمیم خواهد شد.

رئیس فراکسیون امید مجلس همچنین تاکید کرد که در فرصت موجود بین معرفی وزرا تا آغاز جلسات رای اعتماد، وزرای معرفی شده با اولویت وزرای جدید و افرادی که درباره آنها، سوالات بیشتری وجود دارد، به فراکسیون دعوت می شوند تا قبل از رای گیری، پاسخ‌های آنان به ابهامات نمایندگان استماع شود.

بررسی یک هفته ای کابینه

همچنین انتخاب می نویسد:

قاسم میرزایی نکو نماینده دماوند گفت: به احتمال ۹۰ درصد، رئیس جمهور در روز سه شنبه وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی خواهد کرد.

وی افزود: پس از معرفی کابینه، مجلس طبق قانون تقریبا یک هفته بررسی وزرا را در دستور کار می گذارد و به آن ها رای اعتماد می دهد.

میرزایی نکو در پاسخ به سئوالی در مورد نظر فراکسیون امید در مورد وزرای پیشنهادی احتمالی، خاطرنشان کرد: پس از معرفی کابینه، فراکسیون امید کمیته های مختلفی تشکیل داده و در پایان نسبت به وزرا با خرد جمعی در مجمع رای گیری می کند.

وی افزود: کابینه ای که اخبارش به ما رسیده، کابینه مورد قبولی است و به تفکر اعتدال نزدیکی و قرابت دارد.

عضو فراکسیون امید ضمن ابراز رضایت از اسامی طرح شده به عنوان وزرای دولت دوازدهم گفت: ما طی بررسی که در فراکسیون امید کردیم، هفت وزیر رفوزه شده و نمره خوب نیاوردند. خوشبختانه از این هفت نفر، ۵ نفر معرفی نشدند.

Share