رشد ۴۱ درصدی معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی

از ابتدای فروردین ماه سال ۹۶ حجم معاملات انجام شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی به ۷۶۱۷ تن افزایش یافته و این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۵۳۹۳ تن بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجم معاملات صورت گرفته در بورس کالای این منطقه در چهار ماه ابتدایی سال جاری ۴۱ رشد داشته است.

براین اساس از ابتدای فروردین ماه سال ۹۶ حجم معاملات انجام شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی به ۷۶۱۷ تن افزایش یافته و این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۵۳۹۳ تن بوده است.

از سوی دیگر؛ در چهار ماه اول سال جاری ارزش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی به ۸۹۶۶۵ میلیون ریال افزایش یافته که در مقایسه با ۷۹۰۰۰ میلیون ریال چهار ماهه نخست سال گذشته بیانگر رشد ۱۴ درصدی در ارزش مالی معاملات صورت گرفته است.

بنابراین گزارش تنوع کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه از ۵ فقره در سال ۹۴ به ۷ نوع کالا در چهار ماهه اول سال ۹۵ و در نهایت ۱۱ فقره در سال جاری افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۵۷ درصدی است.

کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی مشتمل بر اسید استیک، اوره، زایلین مخلوط، استایرین منومر، دی اتیلن گلایکول، منو اتیلن، اسید ترفتالیک، دی اتانول آمین، کریستال ملامین، سود کاستیک، بنزن و سایر محصولات از سوی کارگزاران فعال در بورس کالای منطقه بوده که از سوی شرکت ها مورد معامله قرار گرفته است.

گفتنی است رونق فضای کسب و کار در سطح منطقه، ارائه بسته های حمایتی و تشویقی جهت افزایش بهره مندی فعالین اقتصادی و تولیدی منطقه و استان از مزیت های معامله در بورس کالای منطقه،  فعالسازی واحدهای راکد صنعتی و اعمال مزایا و معافیت های قانونی از مهمترین دلایل افزایش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی ارزیابی می شود.

Share