تقویت هوای گرم طی هفته آینده | سه شنبه تا پنجشنبه اوج گرما خواهد بود

نقشـه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای گرم تا اواخر هفته آینده در منطقه است. بر این اساس روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هواشناسی گیلان در اطلاعیه شماره ۲۱  از*تقویت هوای گرم طی هفته آینده* خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: نقشـه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای گرم تا اواخر هفته آینده در منطقه است. بر این اساس روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.
قابل ذکر است افزایش دما طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه هفته آینده محسوس تر می باشد. بر این اساس از امروز چهارشنبه (۹۶/۵/۱۱) تا اواخر هفته آینده بیشینه دمای هوا در نواحی جلگه ای بین ۳۳ تا ۳۷ درجه سلسیوس و در نواحی جنوبی استان بین ۳۵ تا ۴۰ درجه سلسیوس پیش بینی می شود.

بنابراین با توجه به افزایش محسوس دما طی بازه مذکور توصیه می شود: ۱. در خصوص مدیریت مصرف بهینه انرژی اقدامات لازم به عمل آید. ۲. بیماران قلبی – عروقی، ریوی، سالمندان، کودکان و … در ساعات اوج گرما(ظهر ها) از ترددهای غیرضروری اجتناب نمایند. ۳. بخش های مختلف کشاورزی(مرغداری ها، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران و …) با توجه به روند افزایش دما اقدامات لازم را به عمل آورند. ۴. به گردشگران توصیه می گردد از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی جدا خودداری نمایند.

بخش های مختلف اجرایی نظیر شرکت توزیع برق و برق منطقه ای، شرکت آب منطقه ای، جهادکشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی و . . . با توجه به اطلاعیه صادره تمهیدات لازم را بعمل آورند. همچنین هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

Share