تحمل کم کاری مدیران را ندارم | تأمین اعتبار فوری ۱۱ سد لاستیکی در استان

استاندار گیلان درآستارا گفت : با هیچ مدیری در جهت خدمت به مردم و تلاش برای توسعه استان تعارف نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر محمدعلی نجفی در آیین آغاز عملیات اجرایی بزرگترین سد لاستیکی کشور در روستای خانه های آسیاب شهرستان آستارا با بیان اینکه خداوند متعال را شاکرم که مجدداً توفیق حضور در جمع مردمان خوب و شریف آستارا را نصیب بنده کرد افزود: مردم عزیز و با فرهنگ، متدین و شریف شهرستان آستارا همیشه با حضور آگاهانه خود در مواقع مورد نیاز از نظام و انقلاب پشتبانی و حمایت می‌کنند.

وی اظهار داشت : مردم خوب آستارا با حضور در پای صندوق‌های رأی نیز  به عملکرد دولت در ۴ سال گذشته رأی اعتماد دادند.

دکتر نجفی با بیان اینکه خوشبختانه در سال جاری در بخش مدیریت آب استان با کمترین تنش و مشکل مواجه بودیم افزود: با مدیریت خوب صورت گرفته در آب ورودی به سد سفیدرود و همچنین پایین دست سد و همکاری خوب مدیران منابع آب و بخش عمرانی استان در بخش تأمین منابع آب استان در سال جاری با کمترین مشکل و تنش مواجه بودیم.

وی با اشاره به هماهنگی خوب بخش عمرانی در پیشرفت امور استان اظهار داشت: الحمدا… هماهنگی و صمیمیت خوب در بخش عمرانی استان در جهت خدمت رسانی به مردم وجود دارد.

وی توفیقات حاصل شده در بخش عمرانی استان را حاکی از پشتکار و جدیت دست اندرکاران آن دانست و افزود: باید با همت، تلاش، پاک دستی، اخلاق نیک ، مردم داری و حفظ احترام در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم تلاش کنیم.

وی با اشاره به صمیمیت موجود در بخش‌های مختلف استان برای خدمت به مردم افزود: تحمل کم کاری مدیران را نداشته و با هیچ مدیری در جهت خدمت به مردم و تلاش برای توسعه استان تعارف نداریم.

وی با اشاره به بارش ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ میلی متری در استان و وجود منابع آبی سرشار در گیلان گفت: میزان بارش بالای استان گیلان موجب شده تا برخی مسئولان کشوری دچار اشتباه محاسباتی شوند که این استان از لحاظ آب مشکلی ندارد در حالیکه با مطالعات انجام شده طی برخی سال‌ها در تامین آب زراعی مشکل داشته و با خشکسالی روبرو بودیم.

نجفی با بیان اینکه در طی ۴ سال گذشته خوشبختانه با مدیریت خوب صورت گرفته در منابع آب با مشکل در این بخش مواجه نبدویم افزود: هرگزاز مدیریت منابع آبی غافل نشدیم.

دکتر نجفی با یادآوری در دستور کار قرار گرفتن ساخت سدهای پلرود و شفارود در سال‌های ۷۱ تا ۷۶ و در دوره معاونت استانداری خود اظهار داشت: در آن زمان برنامه‌ریزی و پیگیری لازم درخصوص احداث این ۲ سد در کنار سایر مسئولین و مدیران ذیربط صورت گرفته بود و یکی از نگرانی‌های جدی ما بود.

وی در ادامه با بیان اینکه در زمان ورود خود به گیلان به عنوان استاندار هرگز گمان نمی کردم که این سدها به بهره‌برداری نرسیده باشد افزود: خوشبختانه با اقدامات خوب صورت گرفته در طی ۴ سال پیشرفت سدپلرود از ۱۹ درصد به حدود ۶۰ درصد رسید.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر جهت احداث سد شفارود اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته در روزهای پایانی سال ۹۲ موفق شدیم پروژه احداث سدشفارود به عنوان تنها پروژه فاینانس در آن سال معرفی شود و در فروردین سال ۹۳ عملیات اجرایی آن آغاز شد که علی‌رغم مطالعات صورت گرفته در این پروژه از گذشته و صدور مجوزهای محیط زیستی و منابع طبیعی در آن سال‌ها اما بنا به سفارشات رهبر معظم انقلاب و حساسیت خاص دولت در حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و تأکیدات رئیس جمهور مبنی بر آنکه هیچ کار توسعه‌ای نباید بدون پیوست زیست محیطی در کشور صورت پذیرد اقدامات لازم جهت تحقق این مهم در این پروژه شکل گرفت.

وی با بیان اینکه احداث سد شفارود از جمله مطالباتی بود که نمی‌شد از آن دست کشید با اشاره به تلاش ویژه و برگزاری جلسات مکرری که در این راستا اظهار داشت : در سفر مقامات کشوری به استان، احداث این سد از جمله مطالبات به شمار می‌رفت که بعد از تعدیل‌های صورت گرفته در احداث این سد جهت کاهش آسیب  به جنگل این کار بزرگ شکل گرفت و هم اکنون این سد از پیشرفت ۳۷ تا ۳۸ درصدی برخوردار می‌باشد.

وی با بیان اینکه امروز سد سفیدرود جوابگوی نیاز آبی ۲۳۸ هزار هکتار زمین زراعی گیلان نیست افزود: از جمله مباحث‌ها در تأمین منابع آبی استان احداث سدهای لاستیکی می‌باشد.

وی افزود : در سفر نخست رئیس جمهور به گیلان جلسات مشترکی برگزار و جمع‌بندی شد تا به فوریت تأمین اعتبار ۱۱ سد لاستیکی در استان صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه نگاه ما به شهرستان آستارا به دلیل حساسیت خاص این شهرستان و مرزی بودن آن نگاه ویژه‌تری است افزود: خدمت به همه مردم گیلان و مسافرین این استان در جهت رفاه و آسایش آنان را وظیفه خود می دانیم.

استاندار گیلان گفت: زیبنده نیست در شهرستان آستارا با رودخانه‌های جاری و دریای آن با مشکل تأمین آب مواجه باشیم و بهره برداری از این پروژه ها نیز به منظور تامین مطمئن منابع آبی شهرستان است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در گیلان با بحران آب مواجه نیستم افزود: باید با جدیت در جهت حل مشکلات مربوط به بخش شبکه توزیع آب تلاش کنیم.

دکتر نجفی با بیان اینکه خوشبختانه گیلان بیش از ۲ برابر مصرف متوسط خود برق تولید می کند افزود: تنها در توزیع با مشکل مواجه هستیم که اقدامات خوبی در جهت بازسازی تمامی انشعابات ۳۵ سال گذشته در حال شکل گیری است.

استاندار گیلان با اشاره به مشکلات مردم این شهرستان با کشور همسایه (جمهوری آذربایجان) در بحث گذرنامه افزود: تعهدات دو طرفه است و برخی کارها به ویژه در امور خارجی زمان‌بر است.

وی با اشاره به راه آهن آستارا تصریح کرد: به جد پیگیر راه آهن رشت – آستارا هستیم زیرا این پروژه از تعهدات دولت است که باید راه‌اندازی شود.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: طی ماه‌های آینده شاهد بهره برداری راه آهن قزوین- رشت هستیم و در حوزه انزلی به آستارا هم اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.

گفتنی است ساخت بزرگترین سد لاستیکی کشور صبح امروز در روستای خانه های آسیاب آستارا با حضور دکتر نجفی آغاز شد.

کمک استانداری گیلان برای طرح بهسازی ساختمان بقاع متبرکه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا

دکتر محمد علی نجفی پس از زیارت و  بازدید از طرح بهسازی ساختمان بقاع متبرکه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع)  آستارا در نشست با جمعی از مدیران استانی و شهرستانی اظهار داشت: این مکان مقدس از جمله مکان هایی است که هر ساله زائران  خارجی و داخلی بسیاری در آن حضور می یابند  که باید زیر ساخت های فرهنگی و حتی سرویس های خدماتی و امکانات رفاهی  مناسب در آن در نظر گرفته شود.

وی  افزود: چنانچه زائری که از این مکان مقدس گذر می کند پیشرفت این پروژه نسبت به سال گذشته و یا سال های بعد را مشاهده نکند هر قدر که سخنرانی کنیم اثری ندارد.

استاندار گیلان بر ضرورت تخصیص اعتبار از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جهت بهسازی  ساختمان بقاع  این امام زادگان تاکید کرد و افزود : هیئت امنا با جدیت در جهت اتمام هر چه سریعتر این طرح ورود کند تا انشاء ا… در سفر بعدی شاهد اتمام بخشهایی از این پروژه باشیم.

دکتر نجفی با بیان اینکه انتظار داریم تا گمرک کمک بیشتر به شهرستان آستارا داشته باشد افزود :انتظار داریم ادارات کلی که در شهرستان ها مستقر و اشراف به آن منطقه دارند نگاه ویژه ای به آن شهرستان داشته باشند

وی آستارا را پیشانی استان توصیف کرد:  مدیران با جدیت و تلاش ویژه در جهت اتمام هر چه سریعتر پروژه های درنظر گرفته شده در این شهرستان تلاش کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: منطقه ویژه آستارا به زحمت به دست آمده و باید مردم خوب آستارا ، محاسن ، مزایا و پیشرفت آن را مشاهده کنند.

دکتر نجفی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی رشد خوبی داشته افزود: همین انتظار را از  منطقه ویژه آستارا داریم که حداقل بتواند مشکلات اشتغال و بخش های دیگر این شهرستان را حل کند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت مباحث فرهنگی در جامعه چنانچه اقدامات  اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ریشه فرهنگی و اعتقادی  نداشته باشد قطعاً نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

وی به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در طی سالیان متمادی اشاره کرد و افزود: معظم له در سال جاری نیز تاکید مجددی بر شکل گیری اقتصاد مقاومتی در کشور داشتند و همه ما وظیفه داریم  تا در جهت تحقق این مهم از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نباشیم.

دکتر نجفی به سفر روز گذشته خود با حضور نماینده ولی فقیه در استان به دیلمان اشاره کرد و افزود: در آن نشست بنده اعلام کردم که  تحقق اقتصاد مقاومتی کار ریشه دار و پایدار را می طلبد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت داشتن نگاه فرهنگی در اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود : در این راستا  باید مبنا و ریشه تولید بررسی و نوع نگاه مصرفی دقت داشته باشیم.

وی گفت: فرهنگ کار و تلاش  در جامعه و داشتن عشق و علاقه به تولید و اشتغال برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضرورت دارد.

Share