۹۷ درصد اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد تومانی سفر رییس جمهور به گیلان جذب شد

سخنگوی دولت در جلسه شورای اداری گیلان گفت: افزون بر ۹۷ درصد اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد تومانی سفر رییس جمهور به گیلان تاکنون جذب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت در این جلسه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اظهار کرد: ره اورد دولت یازدهم برای گیلان سفر رییس جمهور بود که در آن سفر ۱۳۰۰میلیارد تومان برای طرح های زیر بنایی مشکل دار استان اختصاص یافت.

وی خاطرنشان کرد: می شد این اعتبار را به هزاران پروژه کم اهمیت اختصاص داد ولی ترجیح داده شد چند پروژه مهم اجرا شود.

نوبخت افزود: با عبور تونل از بیش از سه کیلومتر از کوههای البرز و رفع مشکلاتی که در حفاری کوه برای ایجاد تونل انجام شد تا ماه های اینده شاهد شنیدن سوت قطار خواهیم بود.

سخنگوی دولت در خصوص طرح احیای دورودخانه گوهر رود و زرجوب رشت تصریح کرد: طرح احیای این دو رودخانه از یک سال و نیم پیش آغاز شده و دولت ۵۰ میلیارد تومان برای این طرح تصویب کرد که ۱۵ میلیارد تومان آن جذب شد.

نوبخت اذعان داشت: چند مشکل اساسی در باره این دورودخانه وجود دارد اول مشکل شیرابه پسماندهای انباشته شده در سراوان و دیگری فاضلاب شهر که به این رودخانه ریخته می شود که باید با تکمیل سیستم فاضلاب شهر و فاضلابهای مسمومی که از بیمارستانها وارد می شود اصلاح شود.

سخنگوی دولت اظهار کرد: این ۱۵ میلیارد تومان بین اب منطقه ای و اب و فاضلاب و محیط زیست و شهرداری تقسیم شد.

معاون اول رییس جمهوری به منظور انجام سفری ۲ روزه، عصر چهارشنبه به گیلان آمد و پیش از حضور در منطقه آزاد انزلی، از روند ساخت و تکمیل راه آهن رشت – قزوین در محدوده رودبار و منجیل بازدید کرد.

افتتاح یک پروژه در شهرستان صومعه سرا و حضور در جلسه شورای اداری گیلان با محوریت اقتصاد مقاومتی از برنامه های روز دوم سفر اسحاق جهانگیری در استان اعلام شده است.

Share