گلایه لاهوتی از کمبود زیرساختهای اقامتی و اجاره ملک مسکونی به گردشگران

نماینده مردم لنگرود گفت: نباید در این استان شاهد در اختیار قرار دادن ملک مسکونی برخی افراد به گردشگران باشیم زیرا با این شرایط انگیزه ای برای سرمایه گذار مراکز اقامتی و هتل ها باقی نمی ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهرداد لاهوتی در نشست با تشکل های مردم نهاد که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در مجتمع ستاره دریا چمخاله برگزارشد گفت: استان گیلان دارای ۲۲۰ کیلومتر ساحل آزاد است و همه ساله گردشگران بسیاری را به این استان جذب می نماید.

وی، فراهم نبودن زیر ساختهای اقامتی و گردشگری را یکی از معضلات استان پرتردد گیلان خواند و اذعان داشت: برای ساخت هتل در استان باید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حمایت ویژه ای از سرمایه گذاران نماید تا شاهد ارتقاء زیر ساختهای گردشگری در این استان باشیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید در این استان شاهد در اختیار قرار دادن ملک مسکونی برخی افراد به گردشگران باشیم زیرا با این شرایط انگیزه ای برای سرمایه گذار مراکز اقامتی و هتل ها باقی نمی ماند.

لاهوتی با تأکید بر ضرورت قطع اتکا به درآمدهای نفتی و با تصریح بر اینکه گردشگری این ظرفیت را دارد،گفت: با همکاری مجلس، دولت و کارشناسان می‌توانیم عملکرد و سطح صنعت گردشگری را در قالب تبدیل سازمان به وزارتخانه ارتقا دهیم.

۱۴ تشکل غیر دولتی و ۶ تشکل صنفی در گیلان فعال است

رضا علیزاده نیز در این نشست با اشاره به جایگاه ارزنده تشکل های مردم نهاد، انسجام و هم افزایی اجتماعی را مرهون تلاش های این افراد خواند و گفت:باید تلاش شود تا در نظام برنامه ریزی کلان استان از توان و قابلیت های سمن ها به نحو مطلوب بهره مند شد.

وی ادامه داد: ۱۴ تشکل غیر دولتی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ۶ تشکل صنفی در گیلان فعال است.

این مسئول نقش پذیری تشکل های مردم نهاد را موفق ارزیابی کرد و گفت: بهره گیری از دانش تجربی فعالان سازمانهای مردم نهاد و تلفیق آن با دانش آموختگان جوان و تحصیل کرده گامی در راستای احیای هنرهای بومی و محلی خواهد بود.

وی اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه های مختلف جامعه، می توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بسترسازی های فرهنگی منجر به تولید سرمایه های اجتماعی می شوند.

علیزاده بر انسجام بخشی و اتحاد سمن ها استان با یکدیگر تاکید کرد و گفت: جزیره ای عمل نمودن، باعث کمرنگ نشان دادن بازتاب فعالیت ها خواهد شد.

،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،حسن خسته بند،محمود شکری، ولی داداشی, محمدصادق حسنی, محمدمهدی افتخاری, کاظم دلخوش, منوچهر جمالی, اسدالله عباسی

Share