پیراهن شایان مصلح به یاد قربانیان زلزله رودبار متبرک شد

شایان مصلح پیراهن شماره ۶۹ این تیم را به خود اختصاص داد تا پیام خود به همشهریانش را اینگونه اعلام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ورزش سه، ۳۱ خرداد ۶۹؛ کوه‌ها و ساختمان‌هایی که فرو ریخت و روستاهایی که بلعید. ساعت ۳۰ دقیقه بامداد و شبی که همه در حال تماشای دیدار برزیل و اسکاتلند در جام جهانی ۹۰ ایتالیا بودند و زخم بزرگی که در گیلان شکل گرفت و هنوز بعد از ۲۷ سال بر چهره رودبار  – منجیل و روستاهای اطراف آن هنوز باقی است.

شاید بعد از زلزله‌ها و اتفاقات سیاسی و اجتماعی که در این ۲۷ سال در ایران شکل گرفته کسی لرزش ۷.۲ ریشتری رودبار را به خاطر نیاورد اما حرکت جالب توجه مدافع تازه‌وارد پرسپولیس که در سالروز این رخداد تلخ با انتخاب شماره پیراهن ۶۹ در این تیم به حادثه دیدگان آن احترام گذاشت بار دیگر توجهات را به این اتفاق جلب کرد.

برای بچه‌های ۳۰ و اندی ساله امروز رودبار، مرور تصاویر مربوط به این حادثه شاید همان آرشیو ذهنی باشد که از قیامت توصیف شده باشد. شیون، فغان، خاک، الوارهای روی هم افتاده، لودرهای مشغول خاک برداری، فریادهای پیاپی الله اکبر و صلوات بعد از خروج جنازه‌ای که فغان بازماندگان را به همراه داشت. در میان همه‌ی اینها این تصویر را هم در کنار این بگذارید که بعد از خروج برخی از نجات یافتگان آنها را کنار جنازه‌ها بگذارند تا امداد برسد. یک نوع ترس همیشه بین بچه‌های رودبار وجود دارد، حتی آنهایی که این خاطرات را از پدران و آشنایان خود شنیده باشند. تصور اینکه کنار پیکر عزیزترین کسانت ساعت‌ها بنشینی تا طعمه حیوانات نشوند را نیز مسلما کمتر کسی تجربه کرده است اما این حس شاید بیش از ۴۸ ساعت در کنار اهالی شهرستان رودبار و روستاهای دور افتاده آن که در برخی از آنها تمام اهالی یکجا در زلزله مدفون شدند وجود داشت. اینکه دوستانت را ببینی و با خوشحالی آنها را در آغوش بگیری و بگویی خدا را شکر که نمردی و کمک کنی تا با بغض و اشک خانواده‌اش را دفن کند را هم نمی‌توان فقط در کلمات توصیف کرد. از تمام این تصاویر اکنون در بازدید از آرامگاه‌های شمال می‌توانید بیش از ۶۰ هزار قبر که با خط درشت نوشته شده “مرگ بر اثر حادثه زلزله ۶۹” را ببینید تا طعم تلخ و گس زیتون را بیشتر احساس کنید.

امروز اما شایان مصلح در کنار دیگر مردان موفقی که از این خطه توانستند اتفاقات بزرگی را بعد از آن حادثه رقم بزنند، قرار گرفته است. مدافع تازه وارد پرسپولیس با حضور در جمع این تیم و با انتخاب این شماره خیلی‌ها را با علامت سوال بزرگی مواجه کرد که دلیل این انتخاب چه می‌تواند باشد اما برای مردم رودبار که او زاده‌ی آن است این انتقال شیرین و عدد ۶۹ همواره خاطره انگیز است و چه خوب که شایان که از خصوصیات اخلاقی بارزی برخوردار است توانست اینچنین کام همه آنها را در ۲۷امین سالروز شیرین کند.

برای اهالی رودبار که بعد از چند سال عادت کرده‌اند به این خبر کوتاه چند ثانیه‌ای که امسال هم مراسم سوگواری سالروز زلزله رودبار توسط اهالی این شهرستان برگزار شد، می‌تواند پوشیدن شماره ۶۹ توسط شایان مصلح یک فصل خاطره انگیز را رقم بزند.

Share