صید ماهی آزاد در رضوانشهر برای صیادش گران تمام شد!+ جزئیات

صید غیر مجاز یک قطعه ماهی آزاد در رودخانه شفارود شهرستان رضوانشهر برای صیادش هفتصدو پنجاه میلیون ریال آب خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اکبر میغی رییس اداره محیط زیست رضوانشهر در توضیح این مطلب گفت حدود دوماه پیش در فضای مجازی به عکسی برخورد کردیم که فردی به صورت غیر مجاز اقدام به صید یک قطعه ماهی آزاد و عکس برداری و انتشار تصاویر آن در صفحات اجتماعی مجازی کرده بود که با مشخص شدن محل تقریبی صید از طریق پلیس فتا اقدام به پیگیری موضوع کردیم.

میغی افزود: خوشبختانه فرد خاطی شناسایی شد و با شکایت اداره حفاظت محیط زیست رضوانشهر و معرفی متخلف به حوزه قضایی، وی به پرداخت یک میلیون و پانصد هزار ریال جریمه کیفری در حق صندوق دولت محکوم شد. همچنین مبلغ هفتصد و پنجاه میلیون ریال نیز بابت ضرر و زیان محیط زیست و جریمه صید غیر مجاز این گونه در خطر انقراض از سوی  اداره حفاظت محیط زیست مطالبه شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رضوانشهر افزود: براساس قوانین صید و شکار و با توجه به اهمیت زیستگاه های رودخانه ای بخش جنوبی دریای کاسپین در تکثیر و تولید مثل ماهیان استخوانی و خاویاری، صید این گونه ماهیان در رودخانه های شهرستان رضوانشهر اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده هرگوته تخلف با متخلفین از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد.

میغی گفت آزاد ماهیان از گونه های در خطر انقراض به حساب می آیند و نسل آنها به شدت مورد تهدید واقع شده است و از این رو توجه و همکاری بیش از پیش دوستداران حیات وحش و محیط زیست را می طلبد

Share