برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی هنری همزمان با سالروز تاسیس نماز جمعه در ماسال

امام جمعه ماسال در جلسه ی ستاد گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد نماز جمعه شهرستان ماسال، از تدوین برنامه های متنوع فرهنگی تبلیغی همزمان با سالروز تاسیس نهاد نماز جمعه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال در ابتدای جلسه ی ستاد گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد نماز جمعه شهرستان ماسال با تاکید بر اهمیت و جایگاه نماز جمعه در جامعه اسلامی از صدر اسلام تا کنون، افزود: بسیاری از استوانه های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، پس از سالها زحمت فراوان در زمینه ی تهذیب نفس و کسب علم و معرفت در نهاد نماز جمعه به مقام شهادت نائل شدند که این امر نشان دهنده ی اهمیت ومیزان تاثیرگذاری نماز جمعه در جامعه است.

وی با بیان اینکه هر یک از امور مختلف در جامعه نیازمند داشتن یک متولی است، خاطرنشان کرد: از همین رو نماز جمعه نیزبا توجه به نقش و اهمیتی که در دین مبین اسلام بر آن تاکید شده است، باید متولی خاص خود را داشته باشد تا همه ی مسلمین هفته ای یک روز دور هم جمع شوند و مسائل روز جامعه ی خودشان را از زبان امام جمعه خودشان می شنوند، همچنین اطلاعات ارزشمند از جمله مسائل دینی و دستورالعمل های ولی امر مسلمین به مردم انتقال یابد.

فرماندار ماسال با اشاره به آثار مثبت نماز جمعه برای جامعه اسلامی، اظهار داشت: برگزاری نماز جمعه یکی از اولین اقدامات پیامبر عظیم الشان اسلام پس از هجرت در صدر اسلام بوده است و بعد از انقلاب اسلامی نیز نهاد نماز جمعه به دستور امام راحل شکل گرفت و همچنان نماز جمعه در نقاط مختلف کشورمان اقامه می شود.

قاسم نژاد با تاکید برلزوم بزرگداشت سالروز تاسیس نمازجمعه،‌تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب از همه ی ظرفیت ها در جهت برگزاری برنامه های متوع در این ایام بهره گرفته شود.

امام جمعه ی ماسال نیز با بیان اینکه انقلاب اسلامی برکات زیادی را برای کشورمان به ارمغان آورد، افزود: یکی از این برکات ارزشمند، تاسیس نهاد نماز جمعه به دستور حضرت امام خمینی(ره) بود که نتیجه ی آن اقامه نماز جمعه در بیش از ۸۵۰ مکان در جای جای کشورمان است.

حجت الاسلام سید هادی موسوی با اشاره به یاد و خاطره ی مرحوم سید تقی صفوی امام جمعه فقید شهرستان ماسال، گفت: به گواهی عموم مردم ایشان نه تنها سالها سکاندار و امام جمعه ی شهرستان بوده است، بلکه منشاء بسیاری از خدمات ارزشمند برای مردم شهرستان بوده اند.

وی اختصاص یکی از سوره های قرآن به نام سوره ی جمعه و آیه ی تاکیدی قرآن در خصوص شرکت مومنین در نماز جمعه را نشان از اهمیت فوق العاده نماز جمعه دانست و اظهار داشت: اهمیت نماز جمعه تا آن جا است که اسلام دولت اسلامی را موظف می داند که شرایط لازم جهت شرکت محبوسین دین در نماز جمعه را فراهم کند.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه مباحث نماز جمعه هم مصلحت دین و هم مصلحت دنیای مردم را در برمی گیرد، خاطرنشان کرد: نماز جمعه علاوه بر برکات معنوی که برای جامعه دارد، موجب به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی جامعه نیز می شود،‌ در واقع  جامعه هر اندازه به سمت دین گرایی، خداگرایی و معنویت حرکت کند،‌از میزان بزهکاری در جامعه  نیز کاسته می شود.

موسوی با اشاره به ۵ مرداد به عنوان سالروز اقامه ی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره)، افزود: به همین مناسبت برنامه های متنوعی از سوی ستاد برگزاری نمازجمعه شهرستان تدوین شده است که اجرای این برنامه ها نیازمند همکاری و تعامل سایر ادارات شهرستان است.

Share