اجرای «طرح فصل رویش» در قرارگاه‎های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گیلان

فتحی‌پور تابستان را فصل مانور تشکیلاتی دانست و تصریح کرد: مسئول انجمن اسلامی پس از آموزش هایی که می بیند، بایستی یک تجربه اولیه از اقداماتی که در طول سال انجام خواهد داد را در فصل تابستان به دست آورد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهیار فتحی‌پور، مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با اشاره به برگزاری «طرح فصل رویش» در قرارگاه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، گفت: طرح مذکور «فصل رویش» نام گرفته است؛ چون این فصل، فصل رویش انجمن های اسلامی است.

وی ادامه داد: در فصل بهار و در قالب «طرح عضویابی هدفمند» مسئولین انجمن های اسلامی مدارس تعیین می شوند همچنین در فصل تابستان که تعطیلات مدارس را داریم و افسران جنگ نرم فراغت بیشتری دارند، قرارگاه های مدرسه ای شکل می گیرد و سرگروه و مربی هر قرارگاه تعیین می شود، مربی و متربی به همدیگر معرفی می شوند و از فرصت تابستان برای آموزش افسرانی که قرار است از ابتدای سال تحصیلی فعالیت خود را آغاز کنند، استفاده می شود.

فتحی‌پور با بیان اینکه مسئولین انجمن اسلامی که به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی، افسران جنگ نرم هستند، باید آموزش ببینند، افزود: آن ها باید آموزش های معرفتی لازم را ببینند و مهارت های لازم را بیاموزند تا بتوانند مأموریت خود را بهتر انجام دهند و باید در قالب آموزش های تشکیلاتی، مجموعه ای را که در آن فعالیت می کنند و همچنین راه و رسم کار تشکیلاتی را بیاموزند تا تبدیل به یک افسر موفق شوند.

وی تابستان را فصل مانور تشکیلاتی دانست و تصریح کرد: مسئول انجمن اسلامی پس از آموزش هایی که می بیند، بایستی یک تجربه اولیه از اقداماتی که در طول سال انجام خواهد داد را در فصل تابستان به دست آورد به عنوان مثال اگر قرار است انجمن اسلامی مدرسه در طول سال، هیئت انصارالمهدی(عج) برگزار کند، مسئول انجمن اسلامی بایستی در تابستان تجربه برگزاری یک هیئت مطلوب را به دست آورد، این مثال در زمینه تولید نشریه، برگزاری مراسم، استفاده از رسانه و… نیز صادق است.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان همچنین با اشاره به اینکه «فصل رویش» فصلی پرکار برای اعضاء انجمن های اسلامی است تا یک خودسازی خوب را برای خود آغاز کنند، افزود: این خودسازی در قالب برنامه هایی از قبیل اردوهای جهادی، هیئت های انصارالمهدی(عج)، کسب مهارت امداد و نجات و یک مهارت فنی، انس با کتاب و کتابخوانی، برنامه های ورزشی و… اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: مجموع این اقدامات که مقدمه ای برای یک شروع طوفانی در فعالیت انجمن های اسلامی مدارس از ابتدای مهر ماه می باشد را «فصل رویش» نام نهاده ایم؛ فصلی برای رویش انجمن های اسلامی مدارس.

فتحی‌پور با بیان اینکه فصل رویش شامل دو بخش عمده‌ی برنامه ریزی مستمر برای جلسات و برنامه های قرارگاهی و آموزش های معرفتی، تشکیلاتی و مهارتی در بستر قرارگاه و برنامه های فرهنگی-تربیتی در فصل تابستان است، اظهار کرد: علاوه بر تشکیل جلسات و برگزاری برنامه های قرارگاهی که با خلاقیت و ابتکار برگزار می شود، برنامه ها و فعالیت هایی نیز به صورت ویژه طراحی شده است تا در تابستان اجرا شوند.

وی با اشاره به اردوی آموزشی-تشکیلاتی طلایه داران فردا، گفت: این اردوها با رویکرد هویت بخشی به مسئولین انجمن های اسلامی استان از طریق تجمع همه آن ها در یک اردو و ارائه آموزش های تخصصی و تکمیلی در حوزه مسائل تشکیلاتی برگزار می شود.

فتحی‌پور اردوهای تربیتیِ جهادی را از دیگر برنامه های اتحادیه استان دانست و افزود: توجه به خدمات اجتماعی توسط انجمن های اسلامی و تلاش برای محرومیت زدایی از اولویت های مهمی است که باید بدان توجه نمود. از سویی، اردوهای جهادی یک اقدام مهم تربیتی است که نقش مهمی در تربیت نوجوانان پسر ایفا می کند. لذا حضور دانش آموزان عضو انجمن اسلامی در این اردوها بسیار سازنده است.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان در خصوص طرح «هر عضو انجمن اسلامی؛ یک مهارت» نیز گفت: مهارت آموزی و آمادگی برای ورود به بازار کار از اضلاع مهم اقتصاد مقاومتی است. این مهم همواره مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب و نماینده محترم ایشان در اتحادیه بوده است. بدین منظور تفاهم نامه ای با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به امضا رسیده است که با استفاده از این ظرفیت های این تفاهم نامه از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شوند. بر اساس این طرح، هر عضو انجمن اسلامی با استفاده از فرصت تعطیلات تابستانی، حداقل یک مهارت را آموزش خواهد دید.

وی با اشاره به «طرح دادرس»، اظهار کرد: یکی از مهارت های مفید برای هر فردی، آشنایی با مهارت امداد و نجات می باشد. در این زمینه، طبق تفاهم نامه ای که با سازمان هلال احمر صورت گرفته است، هر عضو انجمن اسلامی خواهد توانست از آموزش رایگان این مهارت ها در طرح دادرس بهره مند شود.

فتحی‌پور در پایان کندوی کتاب، برنامه های ورزشی و اردوی، جلسات هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج)، جلسات هفتگی قرارگاهی، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز و مدافعان حرم و …، بازدید از مرکز فنی و حرفه ای نمونه استان، بازدید از مراکز کار آفرینی موفق ” اقتصاد مقاومتی”، برگزاری نمایشگاه های لوازم التحریر، کتب آموزشی و محصولات ایرانی اسلامی، برگزاری همایش عفاف و حجاب، برگزاری نمایشگاه سبک زندگی اسلامی، دوره های آموزشی سواد فضای مجازی و رسانه، دوره آموزشی رباتیک، اردوهای یکروزه و نیم روزه داخل استان و اردوهای خارج استان، دوره های آموزشی علمی – درسی، طرح نون و پنیر و صحبت از دیگر برنامه های این طرح دانست.

Share