مهارت مدیریت بحران در کشور وجود ندارد | کشورمان دچار خسارات مادی و معنوی شد

نماینده رودسر در مجلس خواستار ارائه لایحه‌ای به مجلس برای بهبود وضعیت مدیریت بحران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، اسدالله عباسی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش سیل استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و غربی از سوی کمیسیون عمران گفت: اخیراً کشورمان به دلیل وقوع سیل دچار خسارات مادی و معنوی شد.

بسیاری از کشاورزان مسکن و زمین‌های زراعی خود را بر اثر سیل از دست داده اند

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: بسیاری از کشاورزان، مسکن و زمین‌های زراعی خود را از دست دادند و امروز بیکاری گریبانگیر آنها شده است.

وی افزود: از سوی دیگر تلفات جانی ناشی از سیل های اخیر از جمله خسارات معنوی بود که باعث گرفتاری‌های اجتماعی و اقتصادی می شود.

از نظر مهارت مدیریت و رفع بحران در کشور مشکلات وجود دارد

عباسی ادامه داد: تفاوت اقلیمی در سراسر ایران باعث می شود به لحاظ وقوع حوادث طبیعی در صدر کشورهای دنیا قرار داشته باشیم اما متأسفانه از نظر مهارت مدیریت و رفع بحران جزو کشورهای مشکل دار هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر ضرورت فراهم کردن تمهیدات پیشگیری و رفع بحران خاطر نشان کرد: متأسفانه امدادرسانی‌ها به موقع انجام نمی شود و حتی تعداد بالگردها برای امدادرسانی کم است؛ لذا باید به دولت کمک شود تا لایحه ای به مجلس در این خصوص ارائه کند تا بودجه آن نیز به صورت صد در صد تخصیص یابد.

Share