مردم نگران بیماری تب کریمه کنگو نباشند |تمام بیماران به صورت رایگان درمان می شوند

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است، گفت: مردم تحت تاثیر مطالبی که در فضای مجازی منتشر می شود، نگران نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است، گفت: مردم تحت تاثیر مطالبی که در فضای مجازی منتشر می شود، نگران نشوند.

دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری روز دوشنبه اظهارداشت: از سال ۱۳۷۷ که اولین مورد بیماری در کشور دیده شد یعنی ۲۰ سال است که این بیماری رصد می شود و داروی این بیماری در کشور وجود دارد و تمام بیماران به صورت رایگان درمان می شوند.

وی گفت: موارد اخیر به جز یک مورد که ناشی از بی احتیاطی در کشتارگاه بوده است، مشکل دیگری وجود نداشته و تمام افرادی که در آن کشتارگاه بودند به صورت رایگان درمان شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: مردم باید از گوشت هایی که از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی تهیه می شود استفاده نمایند و از خرید گوشت ذبح مستقیم خودداری کنند.

وی یادآور شد: این بیماری از طریق گزش کنه و آلودگی از طریق لاشه خونی منتقل می شود و در شرایط بیمارستانی نیز ممکن است از طریق فرد مبتلا به مراقبت کننده منتقل شود.

حریرچی گفت: آنچه که مربوط به دفن یک مورد فوت شده درعمق سه متری و با شرایط خاص در فضای مجازی منتشر شده به دلیل اطمینان از کنترل بیماری بوده است.

وی تصریح کرد: ما مراقبت های بهداشتی درمانی را براساس پروتکل های موجود انجام می دهیم و مردم نگران نباشند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: موارد مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری در جهان ۳۰ درصد و در کشور ما ۱۵ درصد است.

Share