کاهش ۲۶ درصدی کشته‌های رانندگی در گیلان | برخورد بدون اغماض با رانندگان خطرساز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان از کاهش کشته های ناشی از تصادفات رانندگی در دوماهه اول سالجاری در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرهنگ محمدرضا محمدی گفت: با همکاری و رعایت قوانین و مقررات از سوی مردم و با اجرای طرح های هماهنگی پلیس و سایر سازمان های دخیل در امر ترافیک٬ تصادفات رانندگی در ۲ ماهه اخیر کنترل و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۶درصدی را نشان می دهد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آمار کشته ها در دو ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دارد، افزود: تجهیز معابر به تجهیزات هوشمند کنترل ترافیک، فرهنگ سازی و ارتقای سطح آموزش و ایمنی معابر شهری توسط مسئولان متولی امر ترافیک و همچنین رعایت و توجه ویژه به قوانین و مقررات از سوی شهروندان از مطالبات پلیس می باشد.
وی با بیان اینکه در دوماهه اول سالجاری کشته های ناشی از سوانح رانندگی در معابر شهری کاهش ۲۶ درصدی داشته، بیان داشت:سهم ۴۷ درصدی عابران پیاده و ۳۶ درصدی موتورسواران در سوانح رانندگی معابر شهری استان در دوماهه اول سال نگران کننده است.
سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه سمت و سوی طرح های اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی، کنترل سرعت و برخورد بدون اغماض با رانندگان خطرساز و اکثرا جوان موتورسوار بوده تا حوادث رانندگی کاهش یابد،اظهار داشت: می توان با ارتقاء سطح آموزش و احیاء فرهنگ ترافیک و جلوگیری از رانندگی خطرناک برخی از راکبان موتورسیکلت و نیز رانندگان سایر وسایل نقلیه در آمار کشته های عابران و موتورسواران تاثیر و تغییر اساسی ایجاد کرد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با تاکید بر اینکه کلیه رانندگان وسایل نقلیه،موتورسواران و عابران پیاده ملزم به رعایت قوانین و مقررات هستند، اظهار داشت: با در نظر داشتن سهم ۴۷ درصد کشته های عابران و نیز سهم ۳۶ درصدی موتورسواران در بخش سوانح رانندگی، رانندگان و راکبان می بایست رانندگی قانونمند را سر لوحه امورات ترافیکی خود قرار داده و در کاهش تصادفات و تخلفات پلیس را یاری کنند.

Share