عطاء‌الله بهمنش درگذشت+تکذیبیه

گزارشگر، مفسر و نویسنده قدیمی ورزش ایران که به علت عارضه مغزی در بیمارستان بستری بود درگذشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، عطاء الله بهمنش که چند سالی به علت بیماری در منزل بستری بود و کمتر در میادین ورزشی دیده می شد پس از آنکه به علت عارضه مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، عصر امروز دوشنبه در سن ۹۴ سالگی به دیار باقی شتافت.

بهمنش از قدیمی ترین نویسندگان، مفسران و گزارشگران رسانه های ورزشی ایران بود که فعالیت خود را از ابتدای دهه سی شروع کرد و نخستین گزارش زنده ورزشی رادیو را در سال ۱۳۳۷ انجام داد.

بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجله ورزشی «نیرو و راستی» شروع کرد. او در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه امید ایران می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی هفته ‌نامه کیهان ورزشی به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون روزنامه اطلاعات، گلبانگ، روزنامه ری، ایران ورزشی نیز همکاری داشت. وی چند سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.

تکذیبیه:

دبیر فدراسیون کشتی گفت: خبر درگذشت عطاءالله بهمنش صحت ندارد و تلاش پزشکان برای بهبودی وضعیت او ادامه دارد.

رضا لایق در گفتگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: دقایقی پیش از استاد بهمنش در قسمت مراقبت‌های ویژه بیمارستان گاندی عیادت کردم و خبر درگذشت او صحت ندارد. البته حال ایشان خوب نیست اما در همان شرایط به‌سر می‌برند و پزشکان در تلاشند تا حال وی بهبود پیدا کند.

دبیر فدراسیون کشتی افزود: پس از مشاهده این خبر در رسانه‌ها با برادر وی نیز تماس گرفتم که او نیز خبر درگذشت استاد بهمنش را تکذیب کرد.

Share