بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در گیلان جمع آوری شد

استاندارگیلان در گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و طلاب که در آستانه ماه مبارک رمضان در مصلی بزرگ رشت برگزار شد، گفت: بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری و بین فقرا و نیازمندان توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر محمدعلی نجفی در این گردهمایی که نماینده ولی فقیه در گیلان، نماینده ولی وفقیه در بنیاد مسکن کشور و رئیس شورای زکات کشور حضور داشتند گفت: در سال ۹۵ بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری و بین فقرا و نیازمندان توزیع شد.
استاندار گیلان با قدردانی از مشارکت گسترده مردم در انتخابات که در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب بود یادآور شد: انتخابات حماسه باشکوه ملت ایران بود که چشم جهانیان را خیره کرد.
دکتر نجفی افزود: از حیث میزان اعتماد مجدد به دولت مستقر نیز گیلان پیشتاز بوده و حدوداً ۷۰درصد از رأی مردم به دولت تدبیر و امید بوده است.
وی این فرصت مجدد را برای دولت غنیمت شمرده و خاطر نشان کرد؛ دولت وظیفه ای به مراتب سنگین تر به دوش دارد و می بایست تمام تلاش خود را برای رفع مضایق و مشکلات موجود عقب ماندگی در کشور به کار بندد.
وی ادامه داد: در این راه به کمک همه مردم و علاقمندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی نیازمندیم و همه باید با هم و در کنار هم برای ایرانی آباد بکوشیم.
دکتر نجفی در ادامه به تذکر بجای آیت الله قربانی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان در خصوص لزوم توجه به مبانی اخلاقی و قانونی در روند برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری اشاره کرد و با بیان اینکه تا بیش ازاتمام انتخابات میدان رقابت را داریم اما پس از آن می‌بایستی در میدان رفاقت و همدلی وارد شویم،
وی با بیان اینکه صحنه رقابت به اتمام رسیده است اظهار کرد: امروز با رفاقت با یکدیگر در راه توسعه کشور باید گام های موثری بیش از گذشته برداریم.
وی اذعان کرد: بخش خصوصی و دولتی خادم مردم بوده و در کنار یکدیگر رفاه و آسایش جامعه را فراهم خواهند کرد.
نماینده عالی دولت در استان گیلان تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم دور از حواشی مذکور در کنار هم و برای ساخت فردایی روشن برای کشورمان تلاش کنیم و ایران بهتر و برتر را رقم بزنیم.

Share