برگزاری مراسم خوش‌حسابی در تالار گفتمان شهر رشت+ تصاویر

جشن اهدای جوایز برندگان آیین خوش حسابی سال ۹۶ شهرداری رشت در تالار گفتمان شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در مراسم جشن خوش حسابی شهردار رشت، مدیر درآمد عمومی شهرداری رشت و همچنین شهروندان شهر رشت برگزار شد و  ۴۵ نفر از شهروندان خوش حساب به واسطه پرداخت عوارض نوسازی، کسب و پیشه، بهای خدمات پسماند، عوارض خودرو  جوایز نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی و سکه بهار آزادی دریافت کردند.

در ابتدای این مراسم، شهردار رشت با تشکر از شهروندانی که عوارض خود را به موقع پرداخت کردند، گفت: با برنامه ای که اجرا شد شهروندان توانستند مشارکت واقعی خود را به طور مشخص داشته باشند. قطعا با کمک تمامی شهروندان چه برخوردار و چه کم برخوردار می توانیم شهر را اداره کنیم و هزینه واقعی شهر را از خود مردم بگیریم. حضور شما عزیزان از تمام مناطق نشان داد که افراد کم برخوردار هم می توانند نسبت به پرداخت عوارض خود احساس تکلیف کنند.

دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم گفت: اداره محلات شهر را می توانیم به میزان مشخصی با تشکیل شورای محلات، هیات امنای محلات به شهروندان واگذار کنیم و محلات خود دریافت شارژ ماهیانه را برعهده بگیرند و برای محله هزینه کنند.

او افزود: امیدواریم با مشارکت شما شهروندان شهری توسعه یافته داشته باشیم.

مدیر درآمد عمومی شهرداری رشت در این مراسم گفت: شهرداری برای اولین بار در سال ۹۵ جشن خوش حسابی را بر پا کرد و در سال ۹۶ هم به طور فصلی و در چهار بار این جشن را برگزار خواهد کرد.

مریم تجددی افزود: شهروندان خوش حساب به واسطه پرداخت به موقع عوارض، نقش شهروندی خود را به زیبایی ایفا کردند و همچنین به شایستگی به وظایف شهروندی خود جامع عمل پوشاندند و پا به پای شهرداری در مسیر توسعه گام برداشتند.

او ادامه داد: هرگاه صحبت از شهر و شهروند به میان می آید، بحث حقوق شهروندی بسیار حایز اهمیت می شود. دو سالی است که شهرداری در مسیر توسعه گام‌های بلند و ارزنده‌ای برداشته و این اقدامات در شهر به خوبی قابل رویت است. هم اینک شهرداری در سطحی از توسعه یافتگی قرار دارد که حتی حقوق شهروندی باید به کمک حل مسایل و مشکلات شهروندی بیاید.

تجددی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم شهری آباد و توسعه یافته داشته باشیم باید دست شهرداری و شهروندان در دست یکدیگر باشد.

Share