باید چابک‌تر و توانمند تر به مردم خدمت کنیم

– استاندار گیلان گفت: مردم ایران اسلامی، آگاه هستند و برای بارورتر شدن این امید و به سرانجام رساندن آن، اهتمام داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، استاندار گیلان در نشست شورای اداری استان گیلان گفت: باید چابک‌تر  و توانمند تر وشجاعانه به مردم خدمت کنیم تا مطالباتشان در پای صندوق های اخذ رای محقق شود.

 دکتر محمدعلی نجفی در این نشست گفت: انتخابات اخیر برگ زرین دیگری از دفتر قطور انقلاب اسلامی و برآمده‌ از اراده‌ی ملت ایران و خاصه مردم فهیم استان گیلان است.

وی  در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد خاطرنشان کرد: در سال‌های ابتدای انقلاب اسلامی که ارکان مختلف نظام به تازگی در حال شکل‌گیری بود دچار جنگ تحمیلی شدیم و ضد انقلاب نیز از اطراف به کشور ضربه زدند و سعی کردند پایه‌های انقلاب را درهم شکنند اما در همان دوران سخت مردم انقلابی و فهیم ایران در کنار هم و با قدرت افتخاراتی همچون فتح خرمشهر را در سایه همدلی و همزبانی رقدم زدند که امروز  مصداق این همدلی‌ها و هم‌زبانی‌ها را می‌توان در حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات‌ مختلف نظیر انتخابات جمعه مشاهده کرد.

دکتر نجفی شرکت پرشور در انتخابات را که همواره مورد تأکید رهبری انقلاب و امام انقلاب بوده است را وظیفه شرعی آحاد جامعه ایرانی یاد کرد که البته بحمدا… محقق گشته است.

وی با بیان اینکه مردم تا هر زمان که دلگرم باشند حضور آگاهانه‌ای که اخیراً داشتند را ادامه خواهند داد، افزود : باید قدر این مردم همیشه همراه را بدانیم.

وی با بیان اینکه  مردم با حضور مقتدرانه و با علم و دانایی و همچنین با اهداف مشخص  پیام همبستگی ملت ایران را به جهانیان اعلام کردند تصریح کرد : مردم ما با حضور پرشور در انتخابات اخیر پیام محکمی برای استکبار جهانی صادر کردند و با حضوری منسجم و همدل و بدون توجه به سلایق و تفکرات مختلف موجود در کشور در صحنه انتخابات حاضر شدند و اعلام کردند که ما خود سرنوشت کشور را رقم می‌زنیم و دولتی برآمده از رأی و نظر آحاد مردم را تشکیل می دهیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به برخی خدمات دولت شامل مهار تورم ۴۳ درصدی و کاهش آن به کمتر از ۹ درصد و افزایش میزان اشتغال نسبت به گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه متأسفانه برخی با بی‌انصافی بجای اینکه عملکردهای مثبت دولت را ببینند و بشونند آن را عملی تبلیغی شمردند، خاطر نشان کرد : ما برای خدمت آمده‌ایم و تا زمانی که تکلیف بر ما جاری است به خدمتگزاری مشغول خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: همه باید در کنار یکدیگر با وجود نگرش های متفاوت و با رقابت و رفاقت زمینه توسعه کشور را بیش از پیش فراهم کنیم..

وی با اشاره به اینکه در روند برگزاری انتخابات هم مشکلی نیامد و نیروهای دست اندر کار  خوب عمل کردند، خاطر نشان کرد : مردم آگاه و فهیم هستند و خرسندیم که فرصت دادند تا دولت مستقر به امر خدمات رسانی خود ادامه دهد و آن را برگزیدند.

استاندار گیلان ادامه داد : مردم ما ثابت کردند به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پایبند هستند و ما نیز موظفیم با عزمی راسخ و تلاش بیشتر از گذشته همچون گذشته در راه تحقق آرمان‌های انقلاب گام برداریم.

دکتر نجفی به مشارکت نزدیک به  ۸۳ درصدی مردم گیلان و رأی ۷۰ درصدی آنان به دولت مستقر اشاره کرد و با بیان اینکه انتخابات اخیر بدون حتی لحظه‌ای توقف و با برنامه ریزی دقیق برگزار شد و مدیران برگزاری آن به صورت نفس گیر مشغول هر چه بهتر و قانونی‌تر برگزار شدن انتخابات بودند، گفت : مردم ما نیز با ایستادن در صف‌های طولانی اخذ رأی پیام رضایت خود را از دولت مردان و خادمان نظام مقدس اسلامی ارسال کردند و خواهان ادامه همین روند شدند که این موضوع بار دولت را سنگین تر می کند و لازم است اگر کوتاهی در گذشته بوده است کنار گذاشته شود و چابک‌تر و بهتر عمل شود.

دکتر نجفی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با وحدت و هم دلی همه مسئولان و مردم در کنار یکدیگر برای رسیدن به توسعه پایدار تلاش و خدمت خواهد کرد.

 استاندار گیلان با اشاره به اینکه مردم بار دیگر دولت و تدبیر و امید را برای روندتوسعه انتخاب کرده اند گفت: مردم با اعتماد به دولت تدبیر و امید تکیه کرده و بدین سبب وظیفه همه مسئولان و دست اندرکاران است که بیش از گذشته آرامش را برای جامعه فراهم کنند.

 استاندار گیلان با اشاره به اینکه ظرفیت های گیلان شناسایی شده و باید جهت توسعه و رفاه جامعه بیش از گذشته تلاش کنید افزود: استان گیلان دارای نیروهای انسانی با استعداد های درخشان است که با بهره گیری از این نیروهای توانمند می توان بسیاری از ضعف ها را کاهش داد.

 نماینده عالی دولت خاطر نشان کرد:  مردم با حضور خود به دنیا فهماندند که همواره به آرمان های بلند انقلاب وفادار و پایبند هستند.

رئیس شورای تأمین استان گیلان مضایق دولت که در اثر تحریم‌های ظالمانه روز به روز بیشتر می‌شد را بیان کرد و با اشاره به رفع تحریم‌های ظالمانه پس از مذاکرات تیم دیپلماسی کشورمان و ایجاد فضای ثبات و آرامش در کشور، گفت : امروز در شرایطی هستیم که با ادامه سیاست‌های دولت تدبیر و امید؛ امید به رفع بسیاری از مشکلات کشور داریم و در این راه از کمک همه مردم از جمله اقشار،بانوان و اقلیت‌ها که همواره و بخصوص در انتخابات اخیر با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رأی گیری اعتقاد و پایبندی خود به انقلاب اسلامی را ثابت کرده‌اند استفاده خواهیم کرد.

استاندار گیلان به روستای اسطلخ جان که در این دولت به عنوان روستای بدون بیکار معرفی شده اشاره کرد و با بیان اینکه در این حوزه برنامه‌های زیادی دارم خاطر نشان کرد : نتیجه چنین اقداماتی این است که می‌بینیم امروز بیش از ۵۰۰ رأی از ۶۰۰ رأی مردم این روستا به این دولت داده شده است.

وی گفت : این آمارها  در روستاها دارای پیام است و مردم دیده‌اند استاندارشان چند بار به این روستا سفر کرده و این روستا حداقل بیکار را دارد و به دولت اعتماد کردند.

وی به صنعت ابریشم نیز اشاره کرد و گفت : در این دولت شاهد افزایش ۲.۵ برابری تولید ابریشم بودیم حال اینکه در سال ۸۴ به بعد شاهد افت آن به یک دوازدهم بودیم و مردم این تفاوت را حس کردند و بجای اینکه نقدینگی روزمره و بدون برنامه را بپذیرند، دل در گرو این دولت و راه‌کارهای آن برای مهار تورم، رشد اقتصادی و افزایش ایجاد اشتغال بستند.

دکتر نجفی مردم را فیهم و آگاه دانست و گفت : همه باید تلاش کنیم امیدی که در مردم ایجاد شده است پر بارتر از همیشه شود و به هدف نهایی برسد.

وی گفت : خدمت به مردم شامل خدمت به آحاد جامعه مشتمل بر سلیقه‌های مختلف و حتی افرادی است  که رأی به این دولت نداده‌اند اما همه ایرانی هستیم و باید برای همه کار کنیم و از بخشی نگری بپرهیزیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تلاش و کوشش مستمر و همدلی و همراهی با مردم  را رمز موفقیت مسولین دانست و خاطر نشان کرد : بهبود نرخ بیکاری در سال‌های تصدی دولت تدبیر و امید بیانگر این تلاش‌ها و اقدامات است.

وی وظیفه مسئولان را سنگین‌تر از همیشه دانست و با بیان اینکه بایستی به حقوق مردم احترام بگذاریم خاطر نشان کرد : این افتخارات متعلق به نظام اسلامی و همه مدیران است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان گفت : ما مکلف به این هستیم تا زمانی که به مسند هستیم فعالیت کنیم و پای کار باشیم حال اینکه بعضاً عکس این عمل کردند.

وی با بیان اینکه ضعف ها و کاستی های آن دوره را شناسایی و در صدد رفع آن بر آید گفت : مردم با رأی خود نشان دادند مدیرانی چابکتر، توانمندتر،شجاع تر  و پاک‌تر می‌خواهند  و مردم با آمدن پای صندوق های رای خواستار مطالباتی هستند که نباید نادیده گرفته شود.

وی همچنین ادامه داد : کارنامه شما عملکرد شما است. باید مطالبات مردم، شعارها و توقعات آنها و چشم انداز توسعه کشور در نظر گرفته شود.

استاندار گیلان برنامه محور بودن مدیران را اصلی جدی عنوان کرد و با بیان اینکه می‌بایست برای رفع مشکلات مردم نظیر اشتغال حرکت‌های نوینی صورت گیرد، تصریح کرد : با توکل به خداوند متعال و تأثی از بیانات مقام معظم رهبری و امام انقلاب امیدوارم بتوانیم مشکلات کشور را با تدبیر و عقلانیت حل کنیم.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد :در آستانه حلول ماه مبارک رمضان با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تشکیل ستاد تنظیم بازار مصمم هستیم شرایط لازم برای استقبالی پرشور در کمال آرامش و آسایش را برای مردم رقم بزنیم

وی گفت : باتوجه به اینکه روستائیان عزیز و زحمتکش در این فصل مشغول کار در مزرعه هستند، لازم است کمک کنیم تا در این ماه مبارک دچار مشکلی نباشند.

وی با بیان تهمت‌های بسیاری که در حوزه چایکاری به دولت زده شد گفت: با افزایش قیمت برنج و چای بار دیگر اشتیاق تولید چای و برنج در گیلان رونق گرفت.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه ما نباید مغرور شویم بیان کرد: اتفاقات خوبی در صنعت استان افتاده است که خیلی‌ها زندگیشان را در این چهار سال برای تحقق این موفقیت ها گذاشته‌اند تا معیشت مردم و رفاه آنها بیشتر شود.

استاندار گیلان به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: باید مطالبات مردم را جدی بگیریم و تلاش کنیم حرکات نوینی داشته باشیم.

 دکتر نجفی تصریح کرد: همه مسولان نظام و دولت خادم مردم بوده و تا جای ممکن بایستی رفاه جامعه را فراهم و فقر را ریشه کن کنیم.

 وی به مشکلات معیشتی چایکاران گیلانی پرداخت و گفت: با وجود افزایش قیمت چای بار دیگر کشاورزان زمین های متروکه را احیا کردند.

دکتر  نجفی تصریح کرد: با وجود تلاش های بسیار دولت تدبیر و امید متاسفانه برخی ها تهمت های ناروا زدند که جای تاسف است.

 نماینده عالی دولت در استان گیلان خطاب به منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر و روستا توصیه کرد:  فکر نکنید هم اکنون که رای آوردید کار تمام شده است با پرهیز از اختلافات مطالبات مردم را جدی بگیرید و بر اساس سند چشم انداز کشور امور اجرایی را دنبال کنید چون این فرصت خدمت کوتاه است.

Share