عربستانی ها دیه جانباختگان فاجعه منا را پرداخت نمی کنند

مشاور رئیس مجلس گفت: افرادی که بحث پرداخت هبه و پاداش عربستانی ها برای حادثه منا را مطرح می کنند شاید اطلاعات درستی در این زمینه ندارند زیرا تحقیقات در زمینه فاجعه منا هنوز در دست انجام و بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از میزان، منصور حقیقت پور درباره خبرهای منتشر شده در رسانه ها مبنی بر پرداخت هبه از سوی عربستان به خانواده های جانباختگان حادثه منا اظهار کرد: من چنین خبری را تائید نمی کنم و تا آنجایی که اطلاع دارم بنا نیست عربستانیها به خانواده های جانباختگان منا هبه بدهند.

وی ادامه داد: عربستانیها فقط پرداخت دیه به خانواده های جانباختگان در حادثه جرثقیل در مکه را قبول کرده اند.

این نماینده سابق کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: باتوجه به اینکه عربستانی ها در حادثه منا خود را مقصر نمی دانند، دیه جانباختگان این حادثه را نیز پرداخت نمی کنند.

حقیقت پور یادآور شد: افرادی که بحث پرداخت هبه و پاداش عربستانی ها برای حادثه منا را مطرح می کنند شاید اطلاعات درستی در این زمینه ندارند زیرا تحقیقات در زمینه فاجعه منا هنوز در دست انجام و بررسی است.

وی افزود: نظر هیئت جمهوری اسلامی ایران اینست که تحقیقات ادامه داشته باشد تا مقصر اصلی مشخص شود و اگر هیئت عربستانی در این زمینه بی تدبیری کرده باشند مقصر شناخته شده و بایستی دیه همه کشته شدگان در این حادثه را پرداخت کنند.

Share