حواشی سخنرانی روحانی در آزادی+تصاویر

در حالیکه هنوز تا شروع همایش حامیان روحانی در ورزشگاه آزادی چند ساعت باقی مانده است اما هواداران دولت تدبیر و امید پشت درب‌های آزادی منتظر راه‌یابی به داخل ورزشگاه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایلنا، حامیان روحانی ساعت‌های باقی‌مانده تا باز شدن درب‌های ورزشگاه آزادی را با خواندن سرو یار دبستانی و سردادن شعارهایی در حمایت از روحانی سپری می‌کنند.

 حاضران در این مراسم با استفاده از شال‌ها و دستبندهای سبز و بنفش حمایت خود را از روحانی اعلام می‌کنند.

جمعیت حاضر در پشت درب‌های ورزشگاه آزادی از ساعت ۱۵ وارد سالن ۱۲ هزار نفری شدند.

حضور چشم‌گیر هنرمندان و ورزشکاران در این جمع حامیان روحانی نیز از نکات قابل توجه همایش امروز است.

الهام‌پاوه‌نژاد، داریوش کاردان، کامران تفتی، حسین زمان، رضا کیانیان، سحر دولتشاهی، لاله اسکندری، امیرحسین رستمی، سروش صحت، لاله اسکندری، سامان مقدم، کیومرث پوراحمد، امیرحسین رستمی، باران کوثری، لیلی رشیدی و علی قربانزاده و زهرا نعمتی و آرش میراسماعیلی از جمله این افراد هستند.

حاضران در سالن همچون دیگر همایش‌های روحانی خواستار رفع حصر هستند.

شعارهایی همچون «درود بر روحانی سلام بر خاتمی»، «روحانی زنده باید، خاتمی پاینده باد» و«روحانی روحانی حمایتت می‌کنیم»،«سلام بر هاشمی درود بر روحانی» از سوی حاضران در سالن شنیده می‌شود.

همسر منصور پورحیدری، خسرو حیدری، مهدی رحمتی، امید نورافکن، مجید حسینی، علی منصوریان، بهتاش فریبا، علی چینی، علی بابازاده، حق دوست و جمعی از بازیکنان و کادر فنی استقلال نیز در این جمع حضور دارند
جمعیت حاضر به صورت هماهنگ سرود یار دبستانی را با یکدیگر زمزمه می‌کنند.

محسن آرمین و سعید شریعتی، فرید موسوی، مرضی بانک، زهرا اشراقی، مصطفی تاجزاده، مهرعلیزاده و میرلوحی هم از فعالان سیاسی حاضر در آزادی هستند.

تیم ملی تکواندو نیز در سالن آزادی حاضر هستند.

ربنای شجریان در سالن آزادی پخش شد و مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

رییس‌جمهور راس ساعت ۱۸ در استقبال فراوان حامیانش وارد سالن ۱۲ هزار نفری آزادی شد. این در حالی است که اسحاق جهانگیری نیز روحانی را همراهی می‌کند.

داریوش کاردان در ابتدای این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: امروز هیچ گزینه دیگری جز حضور در اینجا نداشتم. دوباره ایران دوباره ایرانی تا ۱۴۰۰

او ادامه داد: به همه می‌خواهم بگویم بیرون از اینجا با آرامش و مثل دکتر روحانی متین و معتدل صحبت‌مان را نه با فریاد بلکه با رای‌مان در هفته آینده خواهیم گفت.

حسین زمان نیز دیگر هنرمندی بود که عنوان کرد: من هنرمندی هستم که ۱۵ سال در حصر هنری هستم امروز آمده‌ام  به امپراطوری دروغ و تزویر نه بگویم و  دورد می‌فرستیم به سید جلیل القدرمان سید محمد خاتمی.

زهرا نعمتی قهرمان المپیک هم با حضور در ورزشگاه آزادی گفت: سلام به ایرانی که در آن زنان و مردان از فرصت برابر برخوردارند. من زهرا نعمتی به عنوان قهرمان پارالمپیک و اولین زن ایرانی که به مدال طلا دست پیدا کرده به شما می‌گویم من تصمیم گرفته ام برای رسیدن به هدفم همه وجودم را بگذارم. از مردم می‌خواهم اگر می‌خواهند مسیر توسعه را ادامه پیدا کند روز جمعه در خانه نمانند چون در غیر این صورت خودشان را سرزنش می‌کنند امروز اگر می‌خواهیم شاهد تداوم توانمندی زنان سرزمین‌مان باشیم تنها راه آن رای دادن است.

پوراحمد نیز تاکید کرد: می‌خواهم به شما یادآوری کنم انتخابات شورای شهر را موقع رای دادن فراموش نکنید. من به لیست امید رای می‌دهم. شورای شهر پیشین افرادی را داشت که احمدی‌نژاد را شهردار کردند. : همه ما که جمع شدیم می‌دانیم به روحانی رای می‌دهیم. سال ۸۴،  ۱۸ میلیون نفر رای ندادند و احمدی‌نژاد رییس‌جمهور شد وظیفه ما این است که نزدیکان خود را متقاعد کنیم که رای بدهند و به حرف کسانی که خارج از کشور نشسته‌اند گوش ندهند به کسانی که حرف از تحریم می‌زنند گوش ندهند. ارتش آزادی بخش ایرلند نه سال جنگید و کشته داد و رفراندوم ایرلند شمالی را تحریم کردند و ایرانی جنوبی موفق شد در رفراندوم استقلال بگیرد اما ایرلند شمالی هنوز به بریتانیا وصل است. حاصل تحریم این است. باید اطرافیان را متقاعد کنیم در انتخابات شرکت کنند وگرنه به روزی می‌رسیم که حسرت احمدی‌نژاد را می‌خوریم.

فرید موسوی با شعار درود بر روحانی گفت: دوستان در انتخابات ۹۴ پای صندوق رای بودید و مجلس امید را ایجاد کردید امروز همه با هم ۲۹ اردیبهشت راهمان را تثبیت خواهیم کرد دوباره برای ایرانیان تداوم امید و عقلانیت را همراه با روحانی به ارمغان می‌آوریم.

کاردان قبل از دعوت از علی منصوریان برای سخنرانی گفت: قرمز و آبی نداریم. الان وقت بنفش است.

علی منصوریان گفت: امروز آبی و قرمز دور هم جمع شدند رنگ ارغوانی درست شده است. امیدوارم آبی و قرمز از آقای روحانی حمایت کنند.

شمس سرمربی تیم فوتسال نیز تاکید کرد: درود بر روح پر فتوح حضرت آیت الله هاشمی و درود بر آن ممنوع‌التصویری که در قلب ما جای دارد.  آن سفر کرده که صد قافله دل همره است هر کجا هست خدایا به سلامت دارش. درود بر کسی که امروز آرامش و امنیت را در کشور جاری کرده و همه ما ۲۹ اردیبهشت به دکتر حسن روحانی رای می‌دهیم. من به عنوان نوکر مردم ایران از کسانی که قصد رای دادن ندارند تقاضا می‌کنم با شعار ۱۱+۱ همه را به پای صندوق بیاوریم تا تکلیف چهار ساله بعدی را یک سره کنیم.

لیلی رشیدی عنوان کرد: روزنامه کیهان به ما گفته بود در سیاست دخالت نکنید چون بویی از سیاست نبرده‌ایم. اما ما دلمان برای ایران می‌تپد برای همین همه را دعوت می‌کنیم به روحانی رای دهند من مطمئنمجامعه ایران هنوز آنقدر از آرمان تهی نشده که با وعده پول رای بدهند. آقای روحانی منتظریم تا ممنوعیت‌هایی که هیچ پایه و اساسی ندارد برداشته شود. آقای روحانی آقای ظریف هم باید چهار ساله بعد باشد.

امیر حسین رسمتی: ما امروز آمدیم که بگوییم پشت آقای روحانی هستیم. ما برنگشتیم و برنمی‌گردیم.

محمد پنجعلی پیشکسوت فوتبال هم گفت: راه اصلاحات ادامه‌ دارد و ما خسته نمی شویم. درود بر روحانی!

سروش صحت: دوباره ایران و دوباره تکرار حماسه.

سحر دولتشاهی هم با حضور در ورزشگاه آزادی تاکید کرد:  من از اینجا ورزشگاهی که دختران بسیاری آرزو دارند فقط یک بار از حق حضور در آن برخوردار باشند با شما درباره آزادی صحبت می‌کنم. بر آزادی سلام می‌کنم. جناب رییس‌جمهور سال‌های تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و سیاست خانه‌نشینی زنان و نگاه‌های امنیتی بر زنان را فراموش نکرده‌ایم. من فراموش نکردم شما در چنین فضایی با وعده‌هایی از جنس عدالت جنسیتی آمدید. شما به ما وعده ایجاد فرصت‌های شغلی برابر و قول بازنگری در قوانین مدنی را دادید. آقای رییس‌جمهور منشور حقوق شهروندی روبه‌روی ماست. ما اعتقاد شما به وعده‌هایتان را باور داریم. در راس سیاست‌های شما فاصله از سیاست انکار و سرپوش گذاشتن بر آسیب‌های اجتماعی است ما مطالبات فراوانی داریم آمده‌ایم شما را در پیمودن این راه سخت همراهی کنیم. ما به عقب باز نمی‌گردیم.

لاله اسکندری: زنده باد اصلاحات. سعی کنید رای‌های خفته را بیدار کنید.

آسیه باکری فرزند شهید باکری نیز تاکید کرد: من از طرف خودم و مادرم همسر شهید همت حضور دارم. روزی مرد نجیب نقاش گفت امید بذر هویت ماست. در کنار هم از جوانههای امید محافظت کردیم. یک روز در این کشور جنگ شد جوانان زیادی رفتند و دیگر برنگشتند شهدا با هر عقیده و مذهبی برای این مردم صبور از جان خود گذشتند . بسیاری از خون شهدا سواستفاده کردند. من آرزو دارم کشورم که یادگار خون پدر و عموهایم است آباد باشد. عزتش با پول و وعده یارانه پایمال نشود. شما در این چهار سال کارهای بزرگی کردی از یک سو با تحریم و از یک سو با کاسبان تحریم مبارزه کردید. پدرم در مجنون جا ماند خوزستان جان من است و باید نفس بکشد.

مهران رنجبر گفت: هشت سال به شخصیت ایرانیان توهین شد و این آقای روحانی بود که شخصیت را به ایران بازگرداند.

باران کوثری گفت: من در دولت قبل ممنوع‌الکار شدم چون نقد کرده بودم.  من به احترام چند نفر رای می‌دهم. به احترام بهاره هدایت که بهترین سالهای زندگی‌اش را برای پرسیدن سوالی که سوال ما هم بود در زندان بود  به احترام مصطفی تاجزاده و فخری محتشمی‌پور که در این سال‌ها نه تنها دست نکشیدند بلکه قوی‌تر شدند  و به احترام سید محمد خاتمی که شرف و اعتبار او دیگر سرمایه خودش نیست بلکه سرمایه تغییر و سرمایه اصلاحات برای همه ماست.  درست است که ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم دلی این بار در اردیبهشت کار را یک سره خواهیم کرد.

اسحاق جهانگیری با حضور در ورزشگاه ازادی تاکید کرد: به جمع شما جوانان آمده‌ایم که انرژی بگیریم و امیدوار شویم و تجدید حیات کنیم آینده این کشور متعلق به شماست.

او افزود: بزرگترین سرمایه ایران شما جوانان تحصیلکرده هستید جوان و جوانی تهدید نیست بلکه بزرگترین فرصت پیشرفت ایران است. باید جوانان را باور  و به آنها اعتماد کنیم. فرزندان عزیز ایران ما در این ۴ سال تلاش زیادی کردیم تا بخشی از ویرانی‌ها را برطرف کنیم.

جهانگیری یادآور شد: هم در بعد خارجی و هم در سیاست داخلی مسیر اصلی کشور دنبال شده است ماشین اقتصاد کشور از دره خارج شده و در مسیر توسعه قرار گرفته است ما برای پیشرفت ایران برنامه داریم و وعده نمی‌دهیم.

او تاکید کرد: پیام مناظره‌ها این بود که گفتمان اصلاحات پیروز شده است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری یادآور شد: ایرانی درست می‌کنیم که همه به زندگی در ایران افتخار کنند در مناظره همه از آزادی و حرمت انسان و کرامت می‌گفتند انگار نه انگار این‌ها بودند که مطبوعات را فله‌ای می‌بستند و تفکیک جنسیتی را دنبال می‌کردند.

او در پاسخ به درخواست رفع حصر حاضران عنوان کرد: اصلاحات می‌خواست در کشور یکپارچگی و وحدت باشد. با شرایطی که فراهم شده و با استمرار دولت تدبیر  و امید از این موانعی که مورد نظر شماست عبور خواهیم کرد. بدون تردیدمشکلات دشوار ایران در چهار سال آینده با گفتمان و تفاهم و انسجام ملی برطرف خواهد شد . مطمئن باشید رهبر اصلاحات سید محمد خاتمی هم همواره در صحنه خواهد بود.

Share