برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت زمین پاک در پیاده راه فرهنگی رشت

حسن هادی زاده از برگزاری روز زمین پارک با حضور فعالین فرهنگی، تعدای از سمن های محیط زیست و مدیران شهری در روز شنبه از ساعت ۷ لغایت ۲۱ در پیاده راه فرهنگی رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسن هادی زاده از برگزاری روز زمین پارک با حضور فعالین فرهنگی، تعدای از سمن های محیط زیست و مدیران شهری در روز شنبه ۹۶/۲/۲ از ساعت ۷ لغایت ۲۱ در پیاده راه فرهنگی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به تشدید آلودگی های زیست محیطی برگزاری این مراسم فرصت خوبی است تا شهروندان رشتی نیز همسو با مردم جهان فعالیت های زیست محیطی خود را گسترش داده و از آلوده شدن بیشتر زمین جلوگیری کنند.

وی هدف از برگزای این مراسم را افزایش آگاهی شهروندان و حفظ کره خاکی عنوان کرد و گفت: از آنجائیکه حفظ محیط زیست تنها با مشارکت شهروندان ممکن می باشد پس می بایست با فرهنگ سازی درست و همچنین توانمند سازی شهروندان حساسیت های لازم را راستای رفع آلودگی هوا، کاهش منابع آلاینده آب و خاک ایجاد کنیم تا بتوانیم به شهری سالم و عاری از آلودگی دست یابیم.

لازم به ذکر است روز جهانی زمین پاک هرساله ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در سراسر دنیا برگزار می شود و به همه یادآور می کند که نباید سیاره خود را فراموش کنند.
مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری با تاکید بر حفاظت از زمین به عنوان تنها منبع تغذیه موجودات زنده تصریح کرد: در همین خصوص شهرداری رشت با مشارکت موسسه محیط زیستی ایده ال اقدام به برپائی غرفه های از جمله آموزش تفکیک از مبدا، تحویل زباله خشک، آموزش کاردستی با وسایل بازیافتی و غرفه آموزش رفتار با حیوانات در بافت پیاده راه فرهنگی نموده است.

وی همچنین از اجرای نمایش با موضوعات آموزش تفکیک از مبدا، برگزاری مسابقه نقاشی کودک با موضوع زمین پاک، اجرای مسابقه، اهدا جوایز به نفرات برگزیده مسابقه نقاشی خبر داد و گفت: همه ساله به این مناسبت برنامه های مختلفی در سطح شهر برگزار می شود تا بدین طریق مردم بیشتر با مباحث مربوط به آلودگی های زیست محیطی آشنا شوند.

Share