افزایش دو برابری اجرای آسفالت محدوده منطقه یک در سال ۹۵ به نسبت ۹۴+ نمودار

شهرداری ۱۵۴ هزار و ۵۷۵ متر مربع روکش اسفالت در خیابانهای منطقه یک داشته و این در حالی است که در سال ۹۴ تنها حدود ۷۷ هزار مترمربع روکش آسفالت داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهندس محمد پور ناصرانی در مقایسه عملکرد سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ اذعان داشت: با تلاش و همت همکارانمان در منطقه یک میزان فضای سبز از ۳۳ هکتار در سال ۹۴ به ۳۴ هکتار در سال ۹۵ رسیده است.
شهردار منطقه یک با قدردانی از همراهی و حمایت دکتر ثابت قدم در اجرای پروژه های منطقه تحت مدیریت خود گفت: این شهرداری در سالی که گذشت در راستای اجرای پروژه های عمرانی با تلاش جهادی توسط کارشناسان و پیمانکاران گام های خوبی برداشت به گونه ای که این شهرداری ۱۵۴ هزار و ۵۷۵ متر مربع روکش اسفالت در خیابانهای منطقه یک داشته و این در حالی است که در سال ۹۴ تنها حدود ۷۷ هزار مترمربع روکش آسفالت داشته است.
وی افزود: مرمت آسفالت و نوارهای حفاری از دیگر فعالیت روزمره شهرداری رشت که در این راستا نیز با افزایش بیش از دو برابری نسبت به سال نود و چهار ۲۶۳ هزار مترمربع آسفالت داشته همچنین گفتنی است در زمینه زیرسازی و آسفالت معابر خاکی نیز از ۵۰ هزار مترمربع در سال ۹۴ به ۹۵ هزار در سال ۹۵ رشد داشته است.
مهندس پور ناصرانی در خصوص همسطح سازی درب چاهچه ها افزود: در سال ۹۴ تنها تعداد ۱۳۰۰ درب چاهچه همسطح سازی شد و این درحالی است که در سال ۹۵ این تعداد به بیش از دو برابر یعنی ۳۱۳۰ درب چاهچه همسطح سازی شد.
او در راستای فعالیت های پیاده روسازی در شهرداری منطقه یک افزود: این شهرداری در سال نود و چهار در زمینه بهسازی و نوسازی پیاده راه ۱۵ هزار متربع عملیات داشته و این در حالی است که در سال نودو پنج ۱۸ هزار متربع عملیات بهسازی و نوسازی پیاده راه در منطقه شهرداری را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
شهردار منطقه یک ضمن قدردانی از مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض شهروندی گفت: این شهرداری با توجه به اینکه در سال ۹۴ هیچگونه بودجه درآمدی نداشته، در سال ۹۵، صد و چهل و هشت میلیارد و دویست میلیون تومان درآمد داشته است. همچنین شایان ذکر است که در پی همکاری شهروندان در راستای رعایت قوانین ساخت و ساز تعداد پرونده های ساختمانی به کمیسیون ماده صد و… از ۵۴۰ مورد در سال ۹۴ به ۱۴۳ مورد در سال ۹۵ کاهش یافته است.

او از تحقق صد درصدی بودجه شهرداری منطقه یک در سالی که گذشت خبرداد و تصریح کرد: افتتاح و راه اندازی دو پل عابرپیاده در گلزاران و جاده انزلی، بیش از ۱۳۲۸ متر جدول گذاری، ۴هزار و ۲۷۴ متر مربع رنگ آمیزی و خط کشی معابر و همچنین تهیه و نصب ۱۴۴۰ عدد تابلوهای متداول شهری از جمله اقداماتی بود که هیچ سابقه ای در سال ۹۴ نداشته است.

Share