پایان شائبه اختلاف دو وزیر دولت روحانی پس از پایان سفر به گیلان+عکس

حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس جمهور در متن کوتاهی همراه با چند عکس که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده، از پایان شائبه اختلاف سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت و علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا؛ اجرای طرح تحول سلامت در سال دوم خود با چالش بودجه‌ای و اختلافاتی بین وزارت‌خانه های بهداشت و رفاه منجر شد. وزیر بهداشت در دفعات زیاد، از بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی گله کرده بود و همین موضوع را سنگی برسر راه طرح تحول سلامت دانست.

از سوی دیگر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی اصلی بیمه‌های درمان تا پایان سال ۹۵ بود، در پاسخ به وزیر بهداشت، چنین چیزی را رد کرده بود.

با این حال در برنامه ششم توسعه، بیمه سلامت ایران که بازوی اصلی دولت در اجرای طرح تحول سلامت و بیمه شدن چند میلیون نفر بوده است، به وزارت بهداشت واگذار شد، هرچند که شورای عالی بیمه سلامت در وزارت رفاه ماند.

با این حال خبرهای تایید نشده تاکنون از شکرآب بودن رابطه سیدحسن هاشمی و علی ربیعی حکایت داشت. اما اکنون حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس جمهور از پایان شائبه اختلاف این دو وزیر دولت یازدهم در سفر اخیر حسن روحانی به گیلان خبر داده است.

او با انتشار چند عکس از هاشمی و ربیعی در هواپیما، در چند جمله کوتاه نوشته است:

«در مسیر بازگشت از سفر گیلان؛ از آنجا شروع شد به اینجا رسید. دو وزیر خلاق و پرتلاش برای همکاری بیشتر در راه خدمت مستمر به ملت و تسریع در اجرای برنامه کلان طرح تحول سلامت به خصوص پرونده الکترونیک سلامت پیمان بستند.»

Share