مسئولان در رابطه با کاهش موانع سرمایه گذاری فقط حرف می‌زنند

نماینده مردم تهران در مجلس، اشتغالزایی را منوط به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به ویژه تولید عنوان کرد و گفت: به رغم اقدامات انجام شده، هنوز حجم سرمایه گذاری به حد مطلوب نرسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، پیش از ظهر پنج شنبه نخستین مرکز خدمات فنی و بازرسی خودروهای دوگانه سوز گیلان با حضور الیاس حضرتی نماینده تهران، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا محسنی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان شفت و استان به همت بخش خصوصی در ملاسرای شهرستان شفت به بهره برداری رسید.

فرماندار شفت در این مراسم با اشاره به شعار سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال»، اظهار کرد: با افتتاح این پروژه گامی مثبت در زمینه تحقق این شعار در شهرستان شفت برداشته شده است.

محمدرضا محسنی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه برای ۱۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است، افزود: این نخستین مرکز خدمات فنی و بازرسی خودروهای دوگانه سوز استان گیلان بوده که با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در طی چهار سال گذشته در حوزه های مختلف به ویژه سرمایه گذاری بخش خصوصی، گفت: شهرستان شفت نیز همگام با سایر مناطق در این زمینه اقداماتی انجام داده است.

فرماندار شفت کشاورزی و گردشگری را دو بخش مهم در شهرستان عنوان و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا در کنار توجه و ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه های کشاورزی و گردشگری، حوزه صنعت و تولید نیز در این شهرستان رونق یافته و فعال شود.

وی به تلاش دولت برای رونق بخش های مختلف طی چهار سال گذشته اشاره و تصریح کرد: دولت به رغم تهدیدات و فشار تحریم ها گام های خوبی در این زمینه برداشته که پرداخت تسهیلات به ۲۴ هزار واحد صنعتی و تولیدی راکد و نیمه فعال نمونه ای از این اقدامات است.

مسئولان در رابطه با کاهش موانع سرمایه گذاری فقط حرف می‌زنند

الیاس حضرتی در این مراسم، اظهار کرد: افرادی که در مسیر تولید و اشتغال جامعه گام برمی دارند قابل ستایش بوده و باید حمایت شوند.

وی با اشاره به اقدامات فراوان و خوب دولت در بخش های مختلف، افزود: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم میزان حجم سرمایه گذاری در کشور را به حد مطلوب برسانیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای ارتقای این حوزه گام های مثبتی برداشته است، گفت: به رغم وجود اقدامات هنوز در زمینه سرمایه گذاری خلاء احساس می شود.

وی ایجاد فرصت های شغلی در جامعه را منوط به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف عنوان وخاطرنشان کرد: ورود به بخش تولید در کشور ایران عاقلانه نبوده بلکه عاشقانه است،

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افرادی که در این حوزه ورود می کنند با عشق به تولید و ایجاد اشتغال در این مسیر گام برمی دارند.

حضرتی در ادامه با اشاره به وجود موانع بسیار در مسیر سرمایه گذاری، تأکید کرد: متاسفانه سیستم های اداری و فرهنگ حاکم بر جامعه به گونه ای است که اگر فردی بخواهد در حوزه ای سرمایه گذاری کند به جای تسهیل در کار، سنگ اندازی شده و مانع انجام فعالیت مورد نظر می شوند.

وی اظهار کرد: به دلیل وجود همین موانع و طولانی شدن مسیر کسب مجوزها سرمایه گذار از سرمایه گذاری در ایران خسته و عطای آن را به لقایش می بخشد.

به گفته این مسئول سیستم قضایی و مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای مسئول نیز در این زمینه فقط صحبت می کنند ولی در عمل چیزی دیده نمی شود.

 

Share