قهر دلخوش و عذرخواهی نائب رئیس مجلس | مطهری: اشعار ایشان را دوست دارم

جلسه امروز مجلس با حاشیه های جالبی از قهر دلخوش نماینده صومعه سرا تا عذرخواهی مطهری از وی همراه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد از وزیر اقتصاد محمد کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا و سخنگوی کمیسیون اقتصادی در حال قرائت گزارش کمیسیون درباره سوالات نماینده مشهد بود که کاتب، عضو هیئت رئیسه به وی تذکر داد که هر چه سریعتر اظهارات خود را به پایان برساند.

دلخوش اظهار کرد: فرصت قانونی برای بیان نظرات کمیسیون وجود دارد و هنوز به پایان نرسیده است اما علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت از اظهارات کاتب حمایت کرد و خواستار پایان یافتن گزارش کمیسیون اقتصاد به دلیل ضیق وقت شد، این امر موجب شد دلخوش سخنگوی کمیسیون اقتصاد به حالت قهر از جایگاه پائین آمده و گزارش کمیسیون را نیمه کاره رها کند.

در ادامه محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به این اقدامات اعتراض کرده و قصد داشت در جایگاه هیئت رئیسه حضور یافته و با مطهری دعوا کند که نمایندگان مانع وی شدند. مطهری نیز گفت در مجلس قهر نداریم و نمایندگان نباید قهر کنند.

علاوه بر این در میانه بررسی سوال و اظهارات کریمی قدوسی، در خصوص برخی از تخلفات حسین فریدون، برادر رئیس جمهور، علی مطهری به وی تذکر داد که اسامی افراد را نباید ذکر کنید.

کریمی قدوسی در واکنش به این تذکر گفت: مسئولیت این اظهارات را می پذیرم و برای منافع انقلاب این مسائل را بیان می کنم.

وی افزود: اظهارات من انتخاباتی نیست و این سوالات از خرداد ۹۵ در کمیسیون اقتصاد در حال بررسی است.

کریمی قدوسی اعلام کرد: آقای طیب نیا از نظر من وزیر سالمی است اما حریف نیست.

در پایان علی مطهری درخصوص اختلافات ایجاد شده در ابتدای بررسی سوال گفت: طبق آئین نامه سخنگوی کمیسیون ۱۵ دقیقه فرصت دارد تا در مورد سوال صحبت کند. آقای دلخوش ۸ دقیقه صحبت کردند با توجه به اینکه محاسبه کرده بودیم وقت کم است، آقای کاتب به ایشان تذکر دادند که خلاصه صحبت کنند.

وی تأکید کرد: آقای دلخوش تریبون را ترک کردند، اگر این کار را نکرده بودند می توانستند اظهارات خود را ادامه دهند.

نایب رئیس مجلس خطاب به دلخوش گفت: از مجلس هشتم با آقای دلخوش دوست بودم، از نطق های ایشان لذت می برم و اشعار ایشان را دوست دارم. اگر آقای دلخوش و رئیس کمیسیون دلخور شدند معذرت می خواهم.

در ادامه محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تذکری از برخورد متواضعانه مطهری تشکر کرده و  خاطرنشان کرد: گزارش کمیسیون درباره سوالات، تصمیم گیری نمایندگان را راحت تر می کند، اگر قرار است از این به بعد هیئت رئیسه سوالات را تجمیع کند اجازه دهید سخنگو خودش وقتش را تنظیم کند.

وی همچنین در واکنش به اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر این که سوالات وی در کمیسیون اقتصاد قرار نگرفته است گفت: سال گذشته برنامه ششم و بودجه ۹۶ در مجلس بررسی شد، ۵۰ سوال به کمیسیون اقتصاد ارائه شد که ما به سوالات آقای کریمی قدوسی درباره FATF اولویت دادیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی خطاب به کریمی قدوسی گفت: این حرفهای شما نمک نشناسی است.

علاوه بر این صبح امروز نماینده سمنان و شاهرود درگیری لفظی پیدا کردند که با توصیه لاریجانی مبنی بر اینکه رفیق باشید موضوع ختم به خیر شد و در میانه جلسه یکدیگر را بوسیدند.

Share