حضور استاندار گیلان درجمع جوانان معتکف مسجد سرخبنده رشت+تصاویر

نجفی در این مراسم، اعتکاف را فرصتی ارزشمند جهت خودسازی انسان دانست و افزود:خدا را سپاسگزارم که امروز توفیق حضور در جمع پاک دلانی را داشته باشم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان شامگاه چهارشنبه در جمع صمیمی نوجوانان و جوانان معتکف در مسجد سرخبنده رشت حضور یافت.

محمدعلی نجفی در این مراسم،  اعتکاف را فرصتی ارزشمند جهت خودسازی انسان دانست و افزود: خدا را سپاسگزارم که امروز توفیق حضور در جمع پاک دلانی را داشته باشم که با هدف تطهیر و خودسازی  بدور از مادیات دنیوی جهت راز و نیاز با خدای خود در این مکان مقدس جمع شده اند.

وی به فضای متفاوت دوران پیش از انقلاب و فضای کنونی اشاره کرد و افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی فضای خودسازی معنوی در جامعه بیش از پیش اشاعه یافته و باید قدردان این نظام باشیم.

نجفی با یادآوری فضای جامعه در ۴۰ سال گذشته و دوران دانشجویی خود اشاره کرد و افزود: در ماه رمضان سال ۵۵ بنده توفیق حضور در جلسات تفسیر قرآن آیت اله قربانی را داشتم و به یاد دارم که ایشان ممنوع المنبر بودند و در چه فضای خفقان و مشقت باری در این جلسات شرکت می کردیم.

استاندار گیلان افزود: رژیم طاغوت تحمل برگزاری این گونه جلسات قرآنی را هم نداشت و در نهایت تا آیه ۲۰ سوره بقره جلسات ما بیشتر ادامه پیدا نکرد.

وی گفت: به برکت جمهوری اسلامی شرایطی فراهم شد که افراد جامعه بتوانند از فیوضات الهی بهره گیرند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان علیه کشور بر لزوم بهره گیری هر چه بیشتر جوانان از اینگونه مراسم معنوی تاکید کرد و افزود :خدا را شاکریم که شما عزیزان با اخلاص و عشق به  دین، مذهب، رهبری  و نظام در جهت خودسازی تلاش می کنید.

نجفی گفت: امروز جوانان برومند مان که به دفاع از حریم اهل بیت حضور می یابند به واسطه این خودسازی ها است.

Share