تقدیر از دهیار و کارآفرینان نمونه گیلانی با حضور رییس جمهور

رییس جمهوری از دهیار و کارآفرینان نمونه گیلانی در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا؛ مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با حضور رییس جمهوری در نوزدهم فروردین ماه سال جاری درتهران گفت: در این همایش از ماندانا فخار دهیار روستای لاکان به عنوان دهیار نمونه و از احمد حسن پور کارآفرین در رشته مرواربافی و شهرام کسایی کارآفرین در حوزه تولیدات نرم افزاری به عنوان کارآفرینان نمونه از سوی رئیس جمهوری قدردانی شد.

سید مازیار سیدنژاد افزود: پس از استان تهران، استان گیلان با تعداد ۲۶۴ نفر از دهیاران و کارآفرینان بیشترین حضور را در این همایش داشتند و یکی  از کارآفرینان نمونه گیلان  در حضور رییس جمهور به بیان مطالبی در حوزه اقتصاد روستایی پرداخت.

وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در توسعه روستاها گفت:یکی از برنامه های مهم دولت و تاکیدات استاندار گیلان در سه سال گذشته استفاده از ظرفیت دهیاران در خدمت به  روستاها است که به خوبی در برهه های  مختلف از جمله مقابله با خشکسالی ،بحران برف ،مشارکت در برنامه های عمرانی ومدیریت پسماند  به خوبی مشهود است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: در ۳ سال گذشته شاخص گاز رسانی روستایی از ۶۳ به بیش از ۹۵ درصد ، آب روستایی از ۶۴ به ۷۶ درصد و آسفالت راه روستایی از ۳۹ به ۵۲ درصد رسیده است.

مازیار سیدنژاد گفت: تجهیز و یکپارچه سازی ۱۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از دیگر اقداماتی است که برای رونق کشاورزی در روستاهای گیلان انجام شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود: اجرای طرح الگویی روستای بدون بیکار در گیلان نیز که با هدف رونق  تولید اشتغال در روستاها انجام شد و در سفر فروردین ماه رئیس جمهوری به گیلان برای اجرا در سراسر کشور مورد تاکید قرار گرفت نیز از دیگر اقدامات برای شکوفایی اقتصاد روستاها است.

 

Share