آغاز طرح هویت بخشی و بازپیرایی باغ محتشم

طرح مطالعاتی هویت بخشی و بازپیرایی منظر پارک شهر، مشهور به باغ محتشم که یکی از باغ های قدیمی و تاریخی شهر رشت است، در شهرداری منطقه دو با همکاری مشاورین متخصص تهیه گردیده و مقدمات اجرایی آن با ساماندهی و بهسازی منظر حاشیه رودخانه آغاز گردیده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا طرح مطالعاتی هویت بخشی و بازپیرایی منظر پارک شهر، مشهور به باغ محتشم که یکی از باغ های قدیمی و تاریخی شهر رشت است، در شهرداری منطقه دو با همکاری مشاورین متخصص تهیه گردیده و مقدمات اجرایی آن با ساماندهی و بهسازی منظر حاشیه رودخانه آغاز گردیده است.

تلاش برای حفظ و احیای هویت تاریخی باغ محتشم و فراهم آوردن شرایط استفاده از فضاهای متنوع این پارک، که پایگاه مردمی و تاریخچه دیرین آن در خاطرات همه شهروندان، بالاخص سالخوردگان شهر رشت وجود دارد در بازپیرایی پارک مورد توجه قرار گرفته است.

در حال حاضر با توجه به تغییرات کاربری و تغییرات پیش آمده در بخش های مختلف پارک شهر در سالهای اخیر که منجر به مشکلات عدیده ای، نظیر آب گرفتگی و ماندآبی شدن بستر های کاشت، شیوع بیماری برگ نارون در بین درختان و…. گردیده است،

به همین منظور در طرح بازپیرایی و هویت بخشی باغ محتشم برنامه های اجرایی زه کشی و بازبینی در طراحی سیستم آبیاری و نیز بازپیرایی شبکه معابر و طراحی کاشت گونه های مناسب بومی و درختچه های بومی در دستور کار تیم مطالعاتی قرار گرفته است، که مناسب با برنامه زمانبندی در طول سال جاری شاهد اجرای بخش های مختلف آن خواهیم بود.

لازم به توضیح است در نظر است با ارائه طرح های نور پردازی، بهسازی و طراحی مبلمان پارک شرایط برای استفاده شهروندان ، با حفظ ایمنی و آسایش فراهم گردد.

Share