میرسلیم با لباس کار آمد| ثبت نام یک دوقلو | آتقی هم برای از بین بردن مواد مخدر آمد

ثبت نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از صبح امروز سه شنبه به مدت ۵ روز (تا ۲۶ فروردین) در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، ثبت نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با دستور رحمانی فضلی وزیر کشور از صبح امروز سه شنبه به مدت ۵ روز (تا ۲۶ فروردین) در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شد.

اولین کاندیدا

– اولین داوطلب انتخابات ریاست جمهوری کفن پوش وارد ستاد انتخابات کشور شد. بعد از وی نیز نگهبان کارخانه کاشی سازی میبد یزد نام خود را در جمع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.

وعده ای برای بیکاران

– فردی با مدرک ششم ابتدایی برای ثبت نام آمد. او که گفت زکریا لطفی نام دارد، اعلام کرد: اگر رئیس جمهور شوم به هر بیکار ۱۵ میلیون می دهم.

جوانتیرین کاندیدا

– حمید پرستش ۲۷ ساله جوان ترین نامزد امتخابات ریاست جمهوری که شغل خود را پیمانکاری ساختمان اعلام کرد برای ثبت نام به ستاد آمد. وی گفت:برای هم دردی با جوانان امده ام رای اولی ها همه به من رای می دهند.

پیش بینی مشارکت ۷۰درصدی

– وزیر کشور که برای بازدید از فرایند ثبت‌نام از داوطلبان در محل ستاد انتخابات کشور حاضر شده بود، گفت: نظرسنجی‌ها از حضور ۶۰ درصدی مردم در انتخابات حکایت دارد و من حضور بالای ۷۰ درصدی را پیش‌بینی می‌کنم.

ثبت نام اولین داوطلب زن

– اولین داوطلب زننیز با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی نام شعله‌ حاج‌میرفتاح تبریزی نام دارد که دارای دکترای سیاسی از دانشگاه ایتالیا است.

کاندیدایی که پایتختش بروجرد است

– محمد رافع بروجردی کارشناس ارشد تربیت بدنی از دیگر داوطلبان انتخاباتی بود. وی مدعی است که به هر ایرانی ۳۰۰هزار تومان یارانه خواهد داد و بروجرد را به عنوان پایتخت اداری و سیاسی ایران انتخاب می کند.

میرسلیم با لباس کار آمد

– میرسلیم نامزد حزب موتلفه با لباس کار برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور  شد.

ثبت نام برادران دو قلو

–  برادران جوان دو قلو نیز در محل ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری حاضر شدند. حسن و حسین صیدخانی متولد ۶۶ و دارای مدرک کارشناسی ارشد ایرانشناسی هستند که با شعار اشتغال مسکن و ازدواج به میدان رقابت ها آمدند. دو سال است این دو برادر با دو خواهر دو قلو ازدواج کرده اند.

ثبت نام کرواتی ها

– نکته جالت در ساعات اولیه ثبت نام آن بود که سه کاندیدای کرواتی با همراهان کرواتی برای ثبت نام به وزارت کشور آمدند که توجه عکاسان و خبرنگاران رو به خود جلب کردند.

ثبت نام ۷۲ نفر تا ساعت ۱۳

– سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد: تا این لحظه ۷۲ نفر با مراجعه به ستاد انتخابات کشور اقدام به ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری کرده اند.

ثبت نام دومین زن در انتخابات

– اعظم جبلی متولد سال ۶۱ دارای مدرک لیسانس حقوق کارمند پیش خوان دولت با شعار یکبار هم خانم ها به عنوان دومین زن کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

آتقی هم برای از بین بردن مواد مخدر آمد

– بازیگر نقش «آتقی» امروز برای ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد و گفت یکی از برنامه هایم از بین بردن مواد مخدر است! جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت است که به گفته خودش برای بهبود وضعیت زندگی مردم و البته به خواست مردم قصد ورود به رقابت ها را دارد.

تعداد ثبت نام کنندگان از مرز ۱۰۰ نفر گذشت

– سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه اعلا کرد که «طبق آخرین آمار تا الان تعداد ثبت نام کنندگان از مرز ۱۰۰ نفر گذشته است و در پایان ثبت نام نتایج نهایی اعلام می شود.»

نامزد ۱۷ ساله

– پسر ۱۷ ساله نیز به عنوان جوان‌ترین داوطلب نام خود را در میان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.

ثبت نام تدوین کننده مذاکرات هسته ای

– اکرم آذربهرامی کارشناسی ارشد مطالعات زنان ۲۳ساله و مریم ابراهیم وند تهیه کننده و کارگردان سینما هم نام خود را در میان داوطلبان ثبت کردند. اولی مدعی بود  ۲۰سال مذاکرات هسته ای را او نوشته است اما آقای روحانی و ظریف نام وی را حذف کردند. او قصد دارد مانند آنگلا مرکل کشور را اداره کند.

– نخستین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری با ثبت نام ۱۲۶ نفر به پایان رسید.

بنابراین گزارش؛ بعد از پایان مهلت ثبت نام، صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از ۲۷ فروردین تا ۳۱ فروردین ماه در شورای نگهبان بررسی می شود و از ۶ اردیبهشت تا ۷ اردیبهشت ماه نیز  اسامی نامزدها توسط وزارت کشور منتشر خواهد شد.

تبلیغات انتخاباتی نامزدها هم از  ۸ اردیبهشت به مدت ۲۰ روز (تا ۲۷ اردیبهشت) آغاز خواهد شد و ۲۹ اردیبهشت روز رای گیری خواهد بود.

طبق ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

۱_ از رجال مذهبی، سیاسی.

۲_ ایرانی‌الاصل.

۳_ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

۴_ مدیر و مدبر.

۵_ دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.

۶_ مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

Share