آخرین گمانه زنی‌های رسانه‌ای از احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری

پررنگ ترین گمانه زنی رسانه ای که البته از سوی مراجع ذیصلاح همچون شورای نگهبان و وزارت کشور تایید نشده است، حاکی از این است که پنج کاندیدا به تایید نهایی اعضای شورای نگهبان رسیده‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا پس از اعلام سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر پایان بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری و اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری و اعلام لیست کاندیداهای ریاست جمهوری به وزارت کشور تا امشب، گمانه زنی‌هایی درباره گزینه هایی نهایی مطرح شد که این گمانه‌ها حاوی شش نام بود اما آیا این خبرها تا ساعتی دیگر تایید می‌شود؟

«عباسعلی کدخدایی» ساعتی پیش تاکید کرد: بخاطر اینکه لازم بود بررسی بیشتری درباره احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری داشته باشیم و از طرفی امروز مواجه بودیم با اینکه کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در قم تشکیل می‌شود و چون اعضای شورای نگهبان همزمان عضو مجلس خبرگان بوده‌اند، تشخیص داده شد جلسه امروز شورای نگهبان در قم برگزار شود تا مسائل را سریع‌تر بررسی کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: بعد از نماز ظهر و عصر امروز، جلسه اعضای شورای نگهبان برگزار شد که محور آن ادامه بحث‌های گذشته درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بود. خوشبختانه در این جلسه به جمع‌بندی رسیدیم و در حال حاضر مشغول انجام کارهای کارشناسی و مقدمات اداری هستیم و تلاش می‌کنیم نتایج را تا پایان ساعات امروز خدمت دوستان در وزارت کشور تقدیم کنیم.

بنابر رویه مرسوم و قانونی ستاد انتخابات کشور واقع در وزارت کشور، اسامی کاندیدای تاییدصلاحیت شده توسط شورای نگهبان را که این شورا در قالب نامه‌ای به این ستاد اعلام می‌کند، رسماً منتشر خواهد نمود. در این شرایط خبرهای تایید نشده‌ای درباره کاندیداهای ریاست جمهوری در فضای مجازی منتشر شده که منابع رسمی هنوز واکنشی نسبت به این اسامی نداشته اند.

بر این اساس پررنگ ترین گمانه زنی رسانه ای که البته از سوی مراجع ذیصلاح همچون شورای نگهبان و وزارت کشور تایید نشده است، حاکی از این است که شش کاندیدا به تایید نهایی اعضای شورای نگهبان رسیده‌اند و حجت الاسلام حسن روحانی، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری، مصطفی هاشمی طبا و مصطفی میرسلیم به عنوان کاندیداها اعلام شده‌اند.

این اسامی صرفاً گمانه زنی است و چه بسا ممکن است از این فهرست افرادی حذف شده یا افرادی به آن اضافه شوند. باید منتظر ماند وزارت کشور در ساعات پیش رو، رسماً اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری را اعلام کند.

Share