ورود ۶۰ هزار خودرو به جاده‎های گیلان همزمان با آغاز سفرهای نوروزی

رئیس پلیس راه گیلان از ورود ۶۰ هزار و ۷۴۴ خودرو از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون به این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حسین محمدپور با اشاره به ورود خودروهای بسیار از طرف جنوب به شمال در آزادراه قزوین ـ رشت به گیلان اظهار کرد: از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون تعداد ۶۰ هزار و ۷۴۴ خودرو وارد استان شده است.

وی، ترافیک تمام محورهای مواصلاتی گیلان را روان عنوان کرد و افزود: رانندگان توجه کافی به جلو داشته باشند و با سرعت مطمئنه حرکت کنند زیرا یکی از دلیل‌های اصلی تصادفات عامل سرعت غیر مجاز و تخطی از سرعت مطمئنه در استان است.

رئیس پلیس راه گیلان در ادامه با بیان اینکه محدودیت‌های ترافیکی از ۲۵ اسفندماه جاری در جاده‌های استان آغاز شده و تا ۱۴ فروردین‌ماه سال ۹۶ ادامه دارد، تصریح کرد: با توجه به ورود بسیار گردشگران به گیلان، عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح محدودیت ترافیکی در تمام آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و محورهایی که در آنها محدودیت‌های ترافیکی اعلام شده، ممنوع است.

محمدپور، عبور و مرور انواع تریلر و کامیون در تمام محورهای برون‌شهری گیلان را ممنوع خواند و بیان کرد: تریلرهای حمل مواد سوختی و فاسدشدنی از محدودیت مذکور مستثنا هستند.

وی، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و کامیونت در جاده‌های برون‌شهری را در روز ۱۳ فروردین‌ماه سال ۹۶ ممنوع عنوان کرد و گفت: ایام نوروز رعایت قوانین از طرف رانندگان موجب کاهش حوادث می‌شود.

Share