پیکر دوازدهمین آتش نشان شهید صبح پنج شنبه از زیر آوار پلاسکو پیدا شد

پیکر دوازدهمین آتش نشان شهید صبح پنج شنبه از زیر آوار پلاسکو پیدا شد. به این ترتیب، تعداد شهدای آتش نشان با احتساب آتش نشانی که در بیمارستان به شهادت رسید، به ۱۳ تن رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، با ورود به هشتمین روز از واقعه پلاسکو، عملیات آواربرداری حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان تجاری و اداری پلاسکو در مرکز تهران، همچنان ادامه دارد. این ساختمان با قدمت بیش از ۵۰ سال پنج‌شنبه ۳۰ دی‌ماه چند ساعت پس از وقوع آتش‌سوزی فرو ریخت. تعدادی از آتش‌نشانان و شهروندان عادی زیر آوار گرفتار شدند که تاکنون پیکر ۱۴ نفر زیر آوار کشف شده است. از این تعداد ۱۰ نفر آتش نشان و ۴ نفر از شهروندان عادی هستند.
آخرین اخبار از عملیات امدادرسانی و آواربرداری به شرح زیر است:
کشف پیکر آتش نشان شهید از بخش مرکزی محل حادثه
سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: پیکر یازدهمین شهید آتش نشان از بخش مرکزی آواربرداری پلاسکو کشف شد.
وی افزود: عملیات آواربرداری در بخش های مرکزی، شمال و شمال غربی محل حادثه ادامه دارد.
زمان تعیین دقیق هویت اجساد
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: برای تعیین قطعی هویت اجساد حادثه پلاسکو، یک تا چهار روز زمان نیاز است.
جستجوی پیکرها در دریایی از آتش که زبانه می‌کشد
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در قسمت شرقی، آتش نشانان به بخشی مشکوک شدند و با استفاده از ۲ دستگاه بیل مکانیکی به جستجوی باقی پیکرها پرداختند که متاسفانه در این مسیر اجسادی وجود نداشت.
در حال حاضر عملیات آواربرداری در قسمت غربی و شمال شرقی ادامه دارد که با هر آواری که برداشته می‌شود، دریایی از آتش شعله می‌کشد.
پیکرهای ارجاعی به پزشکی قانونی به ۱۳ نفر رسید
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: با ارجاع پیکر یک آتش‌نشان دیگر، شمار پیکرهای ارجاعی به مرکز تشخیصی-آزمایشگاهی کهریزک به ۱۳ نفر رسید.
همه چیز ذوب شده است
با گذشت هفت روز از حادثه تلخ پلاسکو، آتش نهفته سر آرام گرفتن ندارد. در هر مرحله از آواربرداری سگ های تربیت شده نیروی انتظامی به جست و جوی محدوده می پردازند و در کنار آن گروهی از آتش نشانان نیز کاوش موشکافانه ای برای یافتن بقایای پیکر شهدای مفقودالاثر انجام می دهند.

کشف تجهیزات آتش نشانان
ساعتی پیش تعدادی از ادوات و تجهیزات آتش نشانان کشف شد اما حرارت بالای فلزات ذوب شده در زیر آوار، فضایی توام با شک و امید را برای یافتن پیکر شهدا ایجاد کرده است.
عملیات امداد و جستجو برای یافتن پنج شهید آتش نشان ادامه دارد
با یافتن پیکر مطهر هشت شهید آتش نشان در ضلع شمال غربی آواره های پلاسکو، امیدها برای کشف پیکر دیگر شهدای آتش نشان افزایش یافت اما همچنان عملیات جستجو بی نتیجه مانده است. تجهیزات آواربرداری بی وقفه در حال تلاش هستند  به نظر می رسد عملیات به مراحل حساسی رسیده است.

Share