پرداخت حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند| تلاش دولت برای پرداخت عیدی به همراه حقوق بهمن‌

سخنگوی دولت گفت: تلاش می‌شود عیدی به همراه حقوق بهمن‌ماه به کارکنان دولت پرداخت شود و حداکثر تا ۲۰ اسفندماه همه حقوق‌ها پرداخت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: رهبریت مرجع دینی در انقلاب اسلامی نقطه تمایز ان با سایر انقلاب‌هاست و این در شرایطی بود که دو گفتمان لیبرالیست و سوسیالیست که گفتمان غالب آن دوران بودند و انقلاب اسلامی با رهبری مرجع دینی حرف جدیدی داشت.

وی افزود: فراگیری انقلاب مقابله با استکبار از ویژگی هایی بود که در شعارهای آزادی استقلال جمهوری اسلامی به چشم می خورد. وقتی انقلاب به پیروزی رسید دولت‌های غربی فکر می‌کردند هیجانی است که فروکش خواهد کرد که دیدند این گونه نیست.

سخنگوی دولت تلاش برای تجزیه کشور تخریب چهره‌هایی چون شهید بهشتی و چمران را از توطئه‌‌ای کشورهای استکبار علیه ملت ایران دانست و افزود: وقتی در این زمینه به نتیجه نرسیدند به ترور چهره‌هایی چون شهید مفتح مطهری رجایی و باهنر روی آوردند و به خیال خودشان دنبال از بین بردن مغز و زبان انقلاب بودند و تفکر انقلاب را دفاع از تروریسم می‌دانستند اما امروز مشخص است چه کسی تروریسم است و جمهوری اسلامی مصصم در مقابل تروریسم‌هایی چون القاعده و داعش با این تفکر غلط مبارزه می‌کند.

نوبخت با اشاره به نقش دشمنان و قدرت‌های جهانی در جنگ علیه ایران با ذکر خاطراتی از شکل‌گیری بسیج و سپاه در شهر رشت، تصریح کرد: بسیج و سپاه امروز همان بسیج و سپاهی است که سال‌ها مقابل دشمن جنگید و در نهایت دیدیم امروز جمهوری اسلامی در همه عرصه کجاست و دشمنان آن در چه شرایطی هستند.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها از ابتدا علیه جمهوری اسلامی وجود داشت، یادآور شد: این دولت‌ها به زعم خودشان دنبال تحریم‌های هوشمند و فلج کننده بودند اما در هفته گذشته صندوق بین‌المللی پول ایران را هجدهمین قدرت اقتصادی جهان اعلام کرد لذا انقلاب توانسته است در همه عرصه‌ها به نقش آفرین بوده است.

سخنگوی دولت با اشاره به پیروزی جمهوری اسلامی در مذاکرات اخیر هسته‌ای، گفت: امروز اگر برخی از این قدرت‌ها معتقدند سرشان کلاه رفته است که البته ما چنین ادعایی را نداریم و معتقدیم معادله‌ای برد-برد برای دنیا بود اگر نتایج این مذاکره برای انها سخت نبود لازم نبود ان را پاره کنند و اگر امروز آمریکا بخواهد کاری علیه ان انجام دهد خودش در انزوا قرار خواهد گرفت.

نوبخت در ادامه نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به توافق بانک مرکزی و خزانه‌داری در ستاد اقتصادی دولت در زمینه پرداخت‌های کارکنان در آستانه سال جدید، گفت: تلاش می‌شود عیدی به همراه حقوق بهمن‌ماه به کارکنان دولت پرداخت شود و حداکثر تا ۲۰ اسفندماه همه حقوق‌ها پرداخت شود تا برای وجوهات اضافی و کمبودها تصمیم گرفته شود.

Share