اعلام ویژه برنامه های دهه مبارک فجر صدا و سیمای مرکز گیلان

مدیرکل صدا و سیمای گیلان با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: قطعا انعکاس پیوند مردم و تبیین حضور گسترده و جهادی در صحنه ها و برهه های حساس انقلاب و نظام، محور اصلی رسالت رسانه استانی در دهه مبارک فجر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در آستانه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای گیلان، ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان و ارج نهادن به کار ارزشمند آتش نشانان حادثه پلاسکو، این مصیبت را به مردم عزیز ایران خصوصاً خانواده های داغدار آن عزیزان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای شادی روح این قهرمانان رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: قطعا انعکاس پیوند مردم  و تبیین حضور گسترده و جهادی در صحنه ها و برهه های حساس انقلاب و نظام، محور اصلی رسالت رسانه استانی در دهه  مبارک فجر است. لذا باید در تولید ویژه برنامه ها و  پوشش رویداد ها و حماسه هایی که مردم در آنها نقش آفرینند از هیچ کوششی دریغ نشود.

ظهیری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای ارزش های انسانی و اسلامی و باورهای دینی و اعتقادی بوجود آمده است، ابراز کرد: پرداختن به مناسبت های انقلابی به ویژه دهه مبارک فجر گامی در راستای انتقال اندیشه و فرهنگ انقلاب اسلامی  به نسل جوان و نوجوان است.

وی نقش صدا و سیما را برای آگاهی بخشی اندیشه های امام خمینی (ره) وفرامین و رهنمود های رهبر معظم انقلاب را  بسیار مهم خواند و افزود: رسانه ها باید به مستند سازی ارزشهای انقلابی و مردمی و دستاوردهای نظام بیشتر توجه کنند.

ظهیری با محور قرار دادن محتوای غنی و راهبردی در برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان به تشریح ویژه برنامه های دهه فجر در حوزه های سیما ، صدا  و خبر پرداخت و گفت: در این ایام سیمای مرکز گیلان با ویژه برنامه های “عصر خمینی، بهار ۳۸، شجره طیبه، خانه مهر، لوجنک، صبح بخیر گیلان، مهتاب شبان،  برنامه کودک  ” یه باغچه گل ” و همچنین تولید بیش از ۱۶ نما هنگ و موسیقی حماسی، انیمیشن، جشنواره فیلم هایی سینمایی و همچنین پخش مستند های ویژه از وقایع انقلاب، بیان خاطرات و حقایق مربوط به رویداد های انقلاب اسلامی ایران و برنامه های گفتگو محور در خصوص انقلاب و نقش اقشار مختلف درتحقق این رویداد جهانی از جمله برنامه های سیمای استانی است.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان در ادامه به تولید ویژه برنامه های  رادیو گیلان، در راستای بصیرت افزایی و بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نمایش رادیویی قصه های انقلاب با موضوع باز خوانی وقایع انقلاب، ویژه برنامه های چون ” رادیو انقلاب و مسابقه طلوع فجر ” نام برد و افزود: برنامه های  روتین پرچمداران عشق، شبهای ایران، امی گیلان، تالشونه، جوانه ها، گیلانه، ساعت جوانی، شبانه، آیینه زندگی، مستندها و سریالهای نمایشی به طور ویژه از جمله برنامه های صدای مرکز گیلان  در ایام دهه مبارک فجر خواهد بود.

ظهیری به رئوس برخی از برنامه های واحد خبر اشاره کرد و در این باره افزود: تهیه و پخش ۸ گفتگویی ویژه خبری با موضوعات خدمات و تحولات پس از انقلاب اسلامی، تهیه ۶  گزارش ویژه خبری با موضوعات مختلف از جمله؛ بررسی نقش مساجد در گیلان، بررسی شهدای گیلانی انقلاب اسلامی، جشن های انقلاب اسلامی، تهیه مستندهای خبری با موضوعات تحولات اقتصادی، خود باوری ملی، کار آفرینی و اشتغال و تولید ملی وهمچنین  پوشش مناسب اخبار استان در خصوص مناسبتهای مختلف دهه  مبارک فجر و نقش گیلان در سال ۵۷ از برنامه های پیش بینی شده خواهد بود.

Share