ظهیری: صرفه جویی مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان صرفه جویی را مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر دانست و بر مدیریت بیشتر گاز در استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، روز دوشنبه ۴ بهمن همایش مصرف بهینه و ایمن گاز با حضور فرمانده بسیج شرکت ملی گاز، فرمانده سازمان بسیج کارمندان گیلان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات روابط عمومی گاز گیلان برگزار شد.

در ابتدای این همایش مهندس ظهیری مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ضمن خیر مقدم به میهمانان به شرحی از وضعیت گازرسانی در گیلان پرداخت.

ظهیری با اشاره به افزایش مشترکین گاز به ۹۵۰ هزار مشترک در دهه فجر امسال از اهمیت صرفه جویی در جهت پایداری جریان گاز سخن گفت.

وی با بیان این موضوع از همه گیلانیان به ویژه مدیران محترم دستگاه های اجرایی خواست تا با کنترل دمای منازل بین ۱۸ الی ۲۱ درجه  در راه پایداری جریان گاز قدم بردارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان صرفه جویی را مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر دانست و بر مدیریت بیشتر گاز در استان تاکید کرد.

در ادامه سیروس عباسی فرمانده پایگاه بسیج شرکت گاز استان گیلان ضمن خوشامدگویی به مدعوین در این مراسم، گزارشی از عملکرد این پایگاه بسیج درخصوص بازرسی از موتورخانه های دستگاه های اجرایی استان ارائه داد.

سپس سرهنگ حبیبی فرمانده سازمان بسیج کارمندان گیلان با تشکر از مسؤولین شرکت گاز بجهت برگزاری این همایش به بیان فرازهایی از عملکرد این سازمان پرداخت.

وی با اشاره به پیشرفت چشمگیر در زمینه های علمی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی کشورمان پس از انقلاب اسلامی گفت: همه این اقدامات بزرگ با کمک بسیج و با شعار ما می تواینم انجام پذیرفته است.

سرهنگ حبیبی با تاکید بر بحث مدیریت مصرف در جامعه گفت: هم اکنون مصرف سوخت در کشورمان ۶ برابر متوسط جهانی می باشد و برای کنترل این وضعیت نقش بسیج در پیاده سازی فرهنگ درست مصرف ضروری است.

پس از آن یداله رحمانی فرمانده حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران با تمجید از شرکت گاز گیلان بجهت برگزاری این نشست گفت: هم اکنون ۶۰ پایگاه بسیج در شرکت های گاز  در سراسر کشور مشغول به فعالیت می باشند و ۳۰ درصد پرسنل شرکت گاز بسیجی هستند.

وی اظهار داشت: در سال های گذشته برنامه ریزی هایی صورت گرفته است تا بسیج وارد مسائل فنی گاز شود.

رحمانی گفت: در همین راستا با هماهنگی های بعمل آمده با سردار نقدی فرمانده کل بسیج کشور، اقداماتی برای بازرسی و اصلاح ساختار موتورخانه های ادارات انجام پذیرفته است.

فرمانده حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران بیان نمود: در سال گذشته با گسترش این طرح، تیم های نظارتی ایجاد گردید و نزدیک به ۵۰۰ سازمان در زمینه مصرف انرژی مورد نظارت و سرکشی قرار گرفتند.

رحمانی برنامه بعدی بسیج شرکت گاز را تعامل سازنده با آموزش و پرورش و مساجد برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز در کشور عنوان نمود و اظهار داشت: مسئله صرفه جویی در کشور بسیار مهم و اساسی می باشد به حدی که اگر یک درجه دمای منازل را کاهش دهیم روزانه برابر یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی خواهد شد.

سپس مهندس شکورنیا رئیس واحد HSE و پدافند غیرعامل گاز گیلان با تاکید بر مدیریت مصرف در جامعه بویژه سازمان های دولتی اظهار داشت: شرکت گاز طی بازدید از ادارات دولتی، یک نمونه دستگاه تایمر هوشمند بصورت رایگان اهدا خواهد کرد تا در موتورخانه آن ادارات جهت تنظیم زمان عملکرد نصب گردد.

Share