راه اندازی ایستگاه جدید آتش نشانی در ابتدای بلوار شهید افتخاری رشت

بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی رشت از راه اندازی ایستگاه جدید آتش نشانی در روزهای آتی خبر داد و افزود: با توجه به تراکم و پراکندگی جمعیت و نیاز شهر؛ خوشبختانه در ۳ سال گذشته ایستگاه های سازمان آتش نشانی رشت از ۶ ایستگاه به ۱۲ ایستگاه افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، وجود ایستگاه های آتش نشانی در مناطق پر تراکم جمعیتی و شهری به جهت تسریع در سرویس دهی و ارائه خدمات بهینه به شهروندان؛ یکی از ضروری ترین امور محوله در اقدامات شهری و شهروندی است.

در این راستا بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی رشت از راه اندازی ایستگاه جدید آتش نشانی در روزهای آتی خبر داد و افزود: با توجه به تراکم و پراکندگی جمعیت و نیاز شهر؛ خوشبختانه در ۳ سال گذشته ایستگاه های سازمان آتش نشانی رشت از ۶ ایستگاه به ۱۲ ایستگاه افزایش یافته است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر رویکرد اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و تاکید ایشان برحل مشکلات نه بواسطه گفتن بلکه با اقدام، ابتکار و عمل لازم، افزود: شهرداری رشت در جهت توسعه حمل و نقل عمومی و ارائه خدمات بهتر برای شهروندان اقدام به احداث پایانه غرب در سال جاری نمود؛ اما تاکنون همکاری های لازم جهت سرعت بخشیدن به مدیریت بهینه حمل و نقل در این خصوص و بهره برداری در راستای اهداف مد نظر صورت نگرفته است.

بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به عدم بهره برداری بهینه از هزینه کرد ها و سرمایه های بکار رفته در این بخش و عدم اثربخشی مورد انتظار در این برهه زمانی، افزود: شهر رشت، نیازمند حداقل ۱۵ ایستگاه آتش نشانی است که بواسطه توجه مدیریت شهری به این امر و همچنین تاکید بر توزیع عادلانه خدمات، به زودی ایستگاه جدید آتش نشانی درجایگاه فوق واقع در ابتدای بلوار شهید افتخاری رشت افتتاح خواهد شد.

همین گزارش حاکی است: با توجه به اینکه آتش نشانان به نوعی در تمامی حوادث برای نجات جان و مال انسان ها و هر موجود زنده ای حضور دارند، همچنان با وجود گسترش بیش از پیش شهر، ترافیک شدید خودرویی ، زمان رسیدن به محل حادثه به عنوان یکی از مهمترین ارکان خدمت رسانی به شهروندان خواهد بود.

Share