راه‌اندازی اولین خط تاکسی پهپاد در دبی

قرار است در تابستان ۲۰۱۷ اولین خط تاکسی با پهپاد در دبی راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبر آنلاین، در حال حاضرا ولین سری پهپاد چینی EHang 184 بر فراز آسمان‌خراش‌های دبی با همکاری Hyperloop One به پرواز درآمده است اما سؤال اینجاست که آیا قرار است این چهارپای ۸ پروانه فوق مدرن جایگزین سیستم حمل‌ونقل در منطقه‌ای شود که طولانی‌ترین متروی بدون راننده در آن وجود دارد؟

این تاکسی پهپاد، قادر به حمل یک انسان به وزن ۱۰۰ کیلو با یک چمدان کوچک است و مسافر باید پشت صندلی‌ای بنشیند که شبیه ماشین‌های مسابقه‌ای است و از طریق یک نمایشگر لمسی مقصد را تعیین کرده تا پهپاد به پرواز دربیاید.

باتری تعبیه‌شده روی پهپاد برای سفر نیم ساعته تا ۵۰ کیلومتر تعریف‌شده است. توسط اتاق مرکز مانیتورینگ کنترل و مدیریت می‌شود.

هرچند سرعت آن تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت هم می‌رسد اما مقامات اجازه سرعت تا ۱۰۰ کیلومتر به این تاکسی پهپاد که از طریق اتصالات ۴G به مرکز وصل می‌شود را داده‌اند.

چند ماه پیش به دلیل حضور پهپاد مزاحم، فرودگاه بین‌المللی دبی برای چند ساعت بسته شد و خسارات زیادی به بار آورد و حالا سؤال دیگر اینجاست که مقامات این منطقه چگونه تداخل احتمالی را کنترل خواهند کرد؟

Share