خبر خوشی از مقابله با تروریست‌ها داریم، ولی هنوز زمان گفتن آن نرسیده است

علوی در واکنش به این گفته مقامات امنیتی آمریکا که فرآیندهای اطلاعاتی آنها بر روی ایران افزایش می‌یابد، تصریح کرد: اینها از این حرفها زیاد می‌زنند. ما تدبیر در امور کشور را به صحبت‌ها بند نکرده‌ایم. همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، سیدمحمود علوی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ان‌شاءالله آخرین اقدامات که انجام شد به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنیم همین مقدار بگویم که سربازان گمنام امام زمان هوشیار و بیدارند و هرگونه حرکتی در جهت آسیب رساندن به امنیت کشور را قبل از آنکه انجام شود، خفه می‌کنند که ضربه هم زده‌اند.

وی در واکنش به این گفته مقامات امنیتی آمریکا که فرآیندهای اطلاعاتی آنها بر روی ایران افزایش می‌یابد، تصریح کرد: اینها از این حرفها زیاد می‌زنند. ما تدبیر در امور کشور را به صحبت‌ها بند نکرده‌ایم. همانطور که  امام خمینی(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

علوی در مورد آخرین فعالیت‌های وزارت اطلاعات در زمینه انتخابات اردیبهشت ۹۶، خاطرنشان کرد: طبیعی است که وزارت اطلاعات از مدت‌ها پیش برای برگزاری انتخابات آرام و کم حاشیه چه از نظر سیاسی، چه اجتماعی و چه امنیتی اقدام کرده و با سایر نهادها همکاری کرده‌ایم. ستاد انتخابات را در وزارت اطلاعات تشکیل دادیم. در سطح کشور کار خود را شروع کرده‌ایم و برای تامین امنیت، آزادی و سلامت انتخابات اقدامات خود را آغاز کرده و با هوشیاری و عقلانیت کار خود را پیش می‌بریم.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این پرسش که چه توصیه‌ای به نامزدهای انتخابات دارید، گفت: در انتخابات مجلس مشارکت حداکثری داشتیم و هیچگونه التهابی هم نداشتیم در آن انتخابات هر کس که اقدام تخریبی انجام می‌داد ما تذکر می‌دادیم که فقط از خود تعریف و تبلیغ کند و نسبت به کاندیدای دیگری اقدام تخریبی انجام ندهد. الحمدالله ما مشارکت بالا و نشاط داشتیم اما التهاب نداشتیم چون التهاب به وسیله کارهای تخریبی به وجود می‌آید اما تبلیغات نشاط ایجاد می‌کند. در انتخابات قبلی چون تخریب نبود نشاط ایجاد شد و انتخابات ۹۴ جزو انتخابات کم حاشیه‌ترین و سالم‌ترین و کم دغدغه‌ترین انتخابات بود. همین مساله را برای انتخابات ۹۶ همه دنبال کنند و از تخریب یکدیگر خودداری کنند و به تبلیغ کاندیدای خود بپردازند. همه انتظار دارند نامزدها در چارچوب اخلاق و اسلام عمل کنند و سلامت اخلاقی و بهداشت روانی جامعه را به خطر نیندازند. اگر اینها را رعایت کنیم انتخابات پرشور با امنیت کامل خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شورای بررسی استعلامات در وزارت اطلاعات یک شورای مقطعی نیست و همیشگی است، گفت: برای انتخاب مسئولان این شورا فعالیت کرده و در زمان انتخابات هم در زمینه بررسی صلاحیت نامزدها اقدام می‌کند.

علوی در پاسخ به این پرسش که شما در انتخابات قبلی گفتید وزارت اطلاعات تحت فشار است تا از مراجع چهارگانه استعلامات کنار گذاشته شود، آیا اکنون این فشارها وجود دارد؟ اظهار کرد: من چنین چیزی نگفتم. گفتیم ممکن است حالا وزارت اطلاعات را نادیده بگیرند و ما برای اینکه نادیده گرفته نشویم حاضر نیستیم کاری خلاف شرع و قانون انجام دهیم.

Share