استان گیلان پراکنده‌ترین مشترکان برق کشور را دارد

جمشید طالبی با اشاره به اینکه انرژی برق به‌طور طبیعی در دسترس نیست اظهار داشت: انرژی‌هایی چون آب، باد و خورشید در فرآیندهای گسترده‌ای به انرژی الکترونیکی تبدیل می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم, جمشید طالبی با اشاره به اینکه انرژی برق به‌طور طبیعی در دسترس نیست اظهار داشت: انرژی‌هایی چون آب، باد و خورشید در فرآیندهای گسترده‌ای به انرژی الکترونیکی تبدیل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با بیان اینکه این شرکت بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار مشترک برق و بالغ بر ۲۸ هزار کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت دارد افزود: شرکت توزیع نیروی برق گیلان بیش از ۱۸ هزار پست برق در استان دارد.

طالبی با تاکید بر اینکه گیلان ۲ هزار و ۵۴۴ روستای برخوردار از برق دارد خاطرنشان کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان جز چند شرکت توزیع برق برتر کشور محسوب می‌شود و این امر گیلان را در خصوص گستردگی توزیع نیروی برق در کشور مطرح کرده است.

وی قیمت تمام شده تامین برق یک انشعاب ۲۵ آمپر تک فاز را بالغ بر ۲ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: هزینه اصلی توسعه و تامین برق متقاضیان بیش از مبالغ دریافتی است و دولت در این حوزه یارانه پرداخت می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به اینکه تلاش است تا در سرویس دهی به معابر شهری در گیلان این شرکت خدمات دهی بهتری ارائه دهد تصریح کرد: مشترکان برق باید به اعمال مدیریت مصرف برق توجه ویژه داشته باشند.

طالبی استفاده غیرمجاز از انرژی برق را یکی از مهم‌ترین مشکلات شبکه‌های توزیع برق در استان نام برد و با تاکید بر اینکه این موارد بیشتر در مناطق حاشیه‌نشین استان انجام می‌شود اعلام کرد: این اقدام به تجهیزات شبکه برق رسانی، لوازم برقی مشترکان و گاه به خود عامل غیرمجاز آسیب وارد می‌کند.

وی از موافقت موقت واگذاری انشعاب برق به واحدهای ساخته شده فاقد پروانه ساخت در گیلان خبر داد و بیان کرد: از هفته گذشته به‌صورت یک دوره موقت واگذاری انشعاب برق به تک واحدی‌ها در گیلان آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تاکید بر اینکه بومی سازی تجهیزات برق در گیلان یکی از دستاوردهای صنعت برق در استان است افزود: در حال حاضر عمده اقدامات مشترکان در خصوص برق و خدمات برقی نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

طالبی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۵۰ دفتر پیشخوان در گیلان بیش از ۲۲ خدمات در حوزه برق رسانی را انجام می‌دهند تصریح کرد: اکنون گرفتن انشعاب برق در استان نیاز به مراجعه حضوری ندارد و از طریق سایت شرکت توزیع برق می‌توان این اقدام را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان پراکنده‌ترین مشترکان برق را در کل کشور دارد خاطرنشان کرد: به‌دلیل پراکندگی خانوارهای روستایی در گیلان تامین برق خانوارهای روستایی نیازمند توزیع و توسعه شبکه برق است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان صرفه‌جویی در مصرف برق را یک حرکت ملی عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم مدیریت مصرف را به شیوه‌ای انجام دهیم که نیاز به احداث نیروگاه‌های جدید نباشد خدمت بزرگی به جامعه کرده‌ایم.

طالبی هزینه احداث یک نیروگاه را بالغ بر ۴ هزار میلیارد دانست و افزود: بیش از یک میلیون مشترکین شرکت توزیع نیروی برق گیلان مشترکان خانگی هستند که با مدیریت مصرف کمک بزرگی به اقتصاد خانوار و استان می‌کنند.

Share