استاندار گیلان آماده باش دستگاه‌های اجرایی را اعلام کرد

باتوجه به احتمال بارش شدید باران و برف در روزهای پایانی هفته، نشست ستاد مدیریت بحران امشب به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نجفی در این نشست با بیان اینکه تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط نامساعد جوی اندیشیده شده است گفت: از همه‌ی مردم خوب گیلان می‌خواهم که نهایت صرفه‌جویی را در مصرف گاز داشته باشند.

وی افزود : تمام تلاش ما این است که از هیچ کاری فرو گذار نکنیم تا آرامش خاطر مردم زیر سئوال نرود و یا ذره‌ای برای شهروندان مان نگرانی ایجاد نشود اما رعایت الگوی مصرف در هر شرایطی بویژه در زمان برودت هوا و کاهش دما لازم و ضروری است.

دکتر نجفی گفت : صرفه‌جویی موجب می‌شود تا مصرف گاز دیگر هموطنانی از جمله استان مازندران و نیز با مشکل مواجه نشود.

وی همچنین از ستاد مدیریت بحران و شرکت گاز خواست، گاز دستگاه‌هایی که الگوی مصرف را رعایت نمی کنند قطع شود و گفت : دستگاه‌های اجرایی باید مصرف خود را به حداقل ممکن برسانند و اگر سازمانی الگوی مصرف را رعایت نکرد گازش باید قطع شود.

نجفی ادامه داد: در صورت نیاز به قطع گاز دستگاه‌های اجرایی، اینکار از استانداری گیلان آغاز خواهد شد. همچنین برای سوخت جایگزین نانوایی‌های دوگانه سوز، نیروگاه‌ها و کارخانجات نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

استاندار گیلان ادامه داد : خوشبختانه درخصوص ارزاق و مایحتاج عمومی و کالاهای اساس به اندازه‌ی کافی ذخایر مورد نیاز به وفور وجود دارد.

وی افزود : نیروهای امدادی، راهداری و پلیس راه نیز در جاده‌های مواصلاتی بویژه مناطق برف گیر حضور موثر و قوی دارند.

وی ادامه داد : حضور انجمن اولیاء و مدیران مدارس برای برف‌روبی واحدهای آموزشی نیز مورد تأکید است.

دکتر نجفی اظهار کرد: در مورد نفت سفید و گازوئیل مشکلی نداریم اما تمهیدات لازم اندیشیده شود.

Share