گاز جایگاه‌های CNG مازندران قطع شد

در ادامه برنامه های وزارت نفت به منظور تأمین مطلوب گاز بخش خانگی در استانهای شمالی کشور که پس از قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران در دستور کار قرار گرفته بود، از شب گذشته گاز جایگاههای CNG در شمال ایران قطع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، به دنبال ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دمای هوا از ساعات اولیه صبح امروز، تدابیر جدیدی برای تأمین گاز استانهای شمالی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت.

«محمد اسماعیل ابراهیم زاده» مدیر عامل شرکت گاز مازندران در این خصوص گفت : بر اساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران ، با هدف پیشگیری از افت احتمالی فشار، گاز جایگاههای CNG استان مازندران از دیشب (شنبه بیست و پنجم دی ماه) قطع شده است.

 این مقام مسئول با بیان اینکه پایداری گاز مشترکان خانگی اولویت اول شرکت ملی گاز ایران است افزود: با توجه به کاهش دمای هوا، این اقدام پیشگیرانه صورت گرفته است .

وی ادامه داد: سرما در روزهای اخیر بیش از ۱۱ استان کشور را تحت تاثیر قرار داد و احتمال افزایش مصرف و افت فشار گاز وجود دارد.

ابراهیم زاده تعداد جایگاههای CNG مازندران را ۱۱۸ مرکز اعلام کرد و گفت: با قطع جریان گاز این جایگاهها، روزانه بیش از یک میلیون متر مکعب گاز به مصرف خانگی اضافه می شود.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران افزود: در حال حاضر کمبود گاز و افت فشار در هیچ یک از نقاط استان گزارش نشده است و فشار گاز مطلوب است.

ابراهیم زاده اظهار داشت : مصرف روزانه مشترکان گاز خانگی در مازندران ۲۲ تا ۲۶ میلیون متر مکعب است که با برودت هوا به ۳۰ میلیون متر مکعب هم می رسد.

Share