کنسرت برای مردم نان و آب نمی‌شود

اگر بعضیها به استناد قانون اصرار بر برگزاری آن را دارند ماضمن ابراز ناراحتی قلبی خودمان به خاطر مصلحت‌های شهرستان این مساله را تحمل می‌کنیم. اما اعلام می‌کنیم کنسرت برای مردم نان و آب نمی‌شود اگر مشکلات اقتصادی مردم حل بشود نشاط هم در جامعه ایجاد خواهد شد.

بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «لِیَنْصَحْ الرَّجُلُ مِنْکُمْ اَخاهُ کَنَصِیحَتِهِ لِنَفْسِهِ؛ باید مردی [و انسانی] از شما خیرخواه برادرش باشد؛ آن گونه که خیرخواه خویش است.»
با سلام به پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) و آرزوی تعجیل در فرج آخرین حجت خدا بر روی زمین و سلام بر روح امام راحل و شهدای اسلام و آرزوی سلامتی برای ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای (مدظله).
مردم ما مشکلات فراوانی دارند . مشکلاتی که همه روزه با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، از بیکاری جوانانشان تا بالا رفتن سن ازدواج فرزندانشان ، از فشارهای روانی بالایی که زیاده خواهانی همچون آن‌هایی که حقوقهای نجومی می‌گیرند تا افرادی که بدهی معوق هشت هزار میلیاردی دارند ، از پرپر شدن جوانان رشید ایران اسلامی در جنگ نرم دشمن تا پر کشیدن هر روز پرستوهای مدافع حریم اهل بیت و رزمندگان جبهه مقاومت و ده‌ها مورد دیگر که در عرصه‌های ملی و بین المللی برای مردم ما دل مشغولی‌های فراوانی ایجاد کرده . اما همین مردم با عزمی راسخ اثبات کرده‌اند که با مقاومت در مقابل همه دردها و آلام هیچگاه کمر خم نخواهند کرد. اما این همت و صبر مردم نمی‌تواند دلیلی بر بی تدبیری مسئولین باشد. مسئولین باید همچون امام راحل به این اعتقاد داشته باشند که مردم ولی نعمتشان هستند و وظیفه تمام و کمال آن‌ها خدمت به مردم است و بس . اما به تازگی مسایل حاشیه ای به پوششی برای کم کاری‌ها و برخی نقیصه‌های اجرایی مبدل گشته است.یکی از موارد حاشیه ای کنسرت و برگزاری کنسرت می‌باشد . که متاسفانه مسئولین زمانی را که برای حل و فصل مشکلات مردم باید صرف کنند ، صرف حمایت از این قبیل حواشی می‌نمایند.
دلیل این کارشان را هم اینطور بیان می‌کنند که مردم نیاز به شادی دارند. که در پاسخ به آن‌ها بخشی از بیانات حضرت امام خامنه ای (مدظله) در دیدار دانشجویان در مورخه ۲۰/۴/۹۴ بیان داشتند را متذکر می‌شویم که می‌فرمایند:
برخی از مراکز آماری مغرض خارجی اعلام می‌کنند: جوان ایرانی افسرده است، پس بایستی برایش محیط نشاط درست کنیم؛ چه‌جوری؟ با کنسرت موسیقی، با جلسات و اردوهای مختلط جنسی، و آزادی‌هایی از این قبیل؛ این دنباله‌ی آن حرف است. نخیر، به عکس، جوان ایرانی امروز جزو بانشاط‌ترین و فعّال‌ترین و سرزنده‌ترین جوان‌ها است. شما نگاه کنید در دنیای غرب، جوان اروپایی افسرده است؛ این‌قدر آمار خودکشی‌ها در آنجا بالا است. افسردگی آنجایی است که یک جوانی بر اثر فشارهای روحی، تفنگ دست می‌گیرد، می‌رود در یک ساحل امن و به ظاهر آرام و حدود هشتاد کودک را با رگبار می‌کشد؛ جوان ایرانی که روز بیست‌وسوّم ماه رمضان که شب قبل را با احیاء گذرانده، با دهان روزه، در گرمای شدید تابستان، می‌آید در خیابان راه‌پیمایی می‌کند، بعد می‌نشیند زیر آفتاب و نمازجمعه را برگزار می‌کند، او فرسنگ‌ها از افسردگی دور است، او سرزنده است، او بانشاط است.
اما در همین جا اعلام می‌داریم که آنچه امروز نیاز جامعه ماست ایجاد و افزایش فضای معنوی جامعه می‌باشد و از همه کسانی که همایش بزرگ یادواره شهدای شهرستان را برگزار کردند کمال تشکر را داشته و با دلی آکنده از خیرخواهی به همه مسئولین توصیه می‌کنم که به جای حاشیه پردازی و سرپوش گذاشتن بر مشکلات شهروندان، درد مردم را بشنوند، امروز بازار آستارا مشکلات فراوانی دارد ، امروز جوانان آستارا از بیکاری در رنج و عذاب هستند، امروز آمار طلاق رو به افزایش است ومیل به ازدواج کم شده است و ده‌ها معظل اجتماعی دیگر که با کمی تدبیر می‌توان آن‌ها را با بهره گیری از نعمت‌ها خدادادی منطقه و همدلی و همزبانی مسئولین و مردم مرتفع نمود. حال با توجه به این مسائل،یقین داریم که کنسرت و حمایت از آن هیچ کدام از این مشکلات را حل نخواهد کرد و ما همچنان درنظر خودمان مبنی بر مخالفت بااجرای کنسرت درشهرستان تاکید داریم واگر بعضیها به استناد قانون اصرار بر برگزاری آن را دارند ماضمن ابراز ناراحتی قلبی خودمان به خاطر مصلحت‌های شهرستان این مساله را تحمل می‌کنیم. اما اعلام می‌کنیم کنسرت برای مردم نان و آب نمی‌شود اگر مشکلات اقتصادی مردم حل بشود نشاط هم در جامعه ایجاد خواهد شد.

والسلام علی من اتبع الهدی

کاظم حافظ نیا – امام جمعه شهرستان بندر مرزی آستارا

Share