مباحث آقای شریعتمداری یک سری حرف‌های کلیشه‌ای است/ چرا انصاف ندارید؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به معوقات بانکی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی که در اختیار ۱۰۸ نفر است اشاره و اظهار داشت: اثبات می‌کنم این ۱۰۸ نفر عمدتا از دوستان آقای شریعتمداری‌اند یا یاران و طرفداران ما؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برنامه متن و حاشیه که دیشب (شنبه ۱۱ دی ) از شبکه سوم سیما پخش شد، درباره نامه ۳۰ ضدانقلاب به ترامپ اظهار داشت: ۳۰ نفری که به ترامپ نامه نوشتند تا ایران را تحریم کند به دنبال براندازی نظام هستند و به این انقلاب و نظام علاقه ندارند.

وی افزود: تحریم‌ علیه ایران از ابتدای  انقلاب اسلامی وجود داشته و علت آن هم ذات انقلاب است، این اقدام نامه نگاری بسیار ناپسند و محکوم است.

مدیرمسئول روزنامه مردم سالاری ادامه داد: همچنین باید گفت که نام هیچ فرد شناسنامه‌داری در میان این ۳۰ نفر به چشم نمی خورد. آقای شریعتمداری به فایل صوتی مهدی هاشمی اشاره می‌کنند، در حالی که از این تیپ‌ها نیستند.

کواکبیان با بیان اینکه متأسفانه ما عادت داریم همه چیز را به یکدیگر ربط بدهیم گفت: این افراد اکنون آن طرف مرز زندگی می کنند و فراری هستند. بسیاری افراد از کشور فرار کرده اند و حتی چند خبرنگار خبرگزاری فارس هم در میان آن ها هستند که رفته اند و پناهنده شده اند. بنابراین اگر شخصی در گذشته در گذشته مواضعی داشته که پس از خروج از کشور تغییر کرده نباید اینها را به یکدیگر مرتبط کرد.

وی افزود: تحریم‌ها ضد ملت ایران اند و معتقدم هستم اگر اطلاعیه‌ای صادر و این امر را محکوم کنیم اقدام خوبی است. بنده این مسئله به برخی دوستان منتقل کردم اما آنها گفتند با این اقدام این افراد که نامه نوشته بودند بزرگ می‌شوند و این بحث، مسئله مهمی نیست. این تحریم‌ها، علیه حکومت نیستند بلکه علیه ملت ایران اند.

کواکبیان با بیان اینکه در جمهوری اسلامی نباید چندان فاصله‌ای میان حکومت و ملت ببینیم، تصریح کرد: هر تحریمی علیه ایران به معنای تحریم علیه ملت ایران است. پس از پیروزی ترامپ در انتخابات امریکا، بسیاری افراد ذوق زده شدند و می گفتند که بهتر است ترامپ برجام را پاره کند، این بیانات چه معنایی دارد؟ آنها به دنبال ادامه پیدا کردن تحریم ها هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نشان دهنده سادگی انسان است که نداند مایکل لدین با این کد دادن ها قصد دارد ما را به جان یکدیگر بیاندازد. در مخیله انسان نمی گنجد. آقای هاشمی رفسنجانی که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است از آمریکا درخواست تحریم‌های فلج‌کننده می‌کند؟

وی با بیان اینکه رئیس دولت اصلاحات هشت سال در این کشور ریاست قوه مجریه را عهده دار بوده است و آیا کسی که هشت سال رئیس جمهور این کشور بوده درخواست افزایش تحریم  های ایران را می‌کند؟ گفت: این حداقل انصاف است  و کدی که آقای مایکل لدین می دهد، کد آقای شریعتمداری است اما واقعیت ندارد.

کواکبیان افزود: روزنامه کیهان، ایران را به سمت تحریم سوق می دهد، آقایان معتقدند اقای ترامپ باید برجام را پاره و ما را از شر آن خلاص کند. در حالی که  اگر برجامی در کار نبود، نمی‌خواهم بگویم جنگ می‌شد اما تحریم‌ها ادامه و افزایش پیدا می کرد.

مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری با اشاره به اینکه با یک قطعنامه در برجام زیرآب تمام تحریم‌ها را زدیم ولی نقض پیمان امریکایی ها و عدم تعهد بانک ها موضوع دیگری است گفت: اجازه دهید چند کد بدهم که ضد برجام و ضد آقای ظریف مطرح شده است. آقای ظریف پیش‌قراول مذاکرات است اما ما داریم پشت وی را خالی می کنیم. این در حالی است که عدم مذاکره وی به معنای ادامه پیدا کردن تحریم ها علیه ایران است.چه کسانی این هدف را دنبال می‌کنند؟

وی درباره گونه‌شناسی جریان ضد انقلاب اظهار داشت: طبیعتاً اشخاصی که از ظهور انقلاب رضایت نداشته اند به دنبال براندازی بوده اند. بنده معتقدم اگر هر جریان سیاسی اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا که بخواهد ملت در تنگنا و فشار باشد نیز ضدانقلاب است زیرا می خواهد که مردم مایوس شوند.

مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری ادامه داد: ضد انقلاب خارج‌نشین رسماً شمشیر می‌کشد، در حالی که برخی از ما در داخل سخنان ضدانقلابی می‌گوییم به خیال آنکه به انقلاب خدمت می‌کنیم. البته بر اساس گونه‌شناسی، ضد انقلاب آنهایی هستند که رسماً دنبال براندازی اند و ما گاهی به علت جهالت، عرصه را برای براندازان فراهم می‌کنیم.

کواکبیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری مسئله نفوذ را مطرح و اشاره کردند که بسیاری ظاهر حزب‌اللهی دارند اما بحث اصلی شان نارضایتی از نظام و انقلاب است و می‌خواهند این نظام نباشد، گفت: هر شخصی دنبال براندازی باشد حتماً ضد انقلاب است.

وی در بخش دیگری از این مناظره  به اظهارات شریعتمداری مبنی بر رسیدن نرخ دلار به چهار هزارو ۱۰۰ تومان گفت: از منظری  بعد روان‌شناسی بالا رفتن قیمت دلار مخالفت مرتب مخالفان برجام در داخل با موضوع برجام است و اینکه اگر  مخالفت نمی‌کردند دلار گران نمی‌شد. البته نمی‌توان گفت حتما اینگونه بوده است. در پایان جنگ، قیمت دلار ۴۰۰ تومان بود، در پایان دولت آقای هاشمی رفسنجانی به ۸۰۰ تومان، در پایان دولت اصلاحات به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان و در دولت آقای احمدی‌نژاد یکباره به چهار هزار تومان رسید پس چرا آقای شریعتمداری آن زمان  چیزی نمی‌گفت؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به معوقات بانکی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی که در اختیار ۱۰۸ نفر است اشاره و اظهار داشت: اثبات می‌کنم این ۱۰۸ نفر عمدتا از دوستان آقای شریعتمداری‌اند یا یاران و طرفداران ما؟

کواکبیان ادامه داد: نرخ دلار در دوره قبل یکباره دوبرابر شد. اگر قرار بر این باشد نرخ دلار هر هشت سال یکبار، دو برابر شود، اکنون که چهار سال از عمر دولت یازدهم گذشته، قیمت دلار باید به شش هزار تومان می رسید. مباحث آقای شریعتمداری در حوزه اقتصادی واقعیت ندارد و یک سری حرف‌های کلیشه‌ای است که وی همیشه در کیهان گفته‌‌ است.

وی درباره درز جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با ظریف نیز گفت: مـتأسفانه اخلاق رعایت نمی‌شود و امام جمعه‌ای نیز به این مطالب اشاره کرد که انصاف نبود. بهتر است اگر مخالف دولت هستیم رسماً اعلام کنیم دیگر چرا همه چیز را به هم می بافیم تا نتیجه خودمان را بگیریم؟ اگر آقای شریعتمداری قصد خدمت به انقلاب را دارد یرای مدتی دست از این کارها بردارد و اگر دلار ارزان نشد  یک بار دیگر ما را برای مناظره دعوت کنید.

مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری به عبور روزنامه کیهان از کنار املاک نجومی و پررنگ کردن حقوق های نجومی اشاره کرد و  گفت:  بنده برای اولین بار در مجلس در این خصوص هشدار دادم. کل حقوق‌های نجومی کمتر از ۵۰ میلیارد تومان بود، در حالی که یک رقم تخلف بابک زنجانی ۱۱ هزار میلیارد تومان بود و هنوز همه پول‌ها را برنگردانده است.

کواکبیان افزود: یک نمونه دیگر اینکه امیرمنصور آریا با دست خط رئیس جمهور وقت پول دریافت می‌کرد و سه هزار میلیارد تومان پول و وام گرفت.  پیشنهاد می کنم دست به دست یکدیگر داده و برای مقابله با فساد برنامه‌ریزی کنیم نه آنکه مدام یکدیگر را متهم کنیم و بگوییم  ۳۰ نفری که در خارج بیانیه دادند اصلاح طلب هستند.

وی تاکید کرد: چرا انصاف ندارید؟ حداقل اعتراف کنید که کم آوردید و انتخابات پیش‌روست و باید به گونه‌ای اصلاح‌طلبان را متهم کنید. آقای شریعتمداری ضد ظلم و فساد است و بنده دست همکاری به سوی وی دراز می‌کنم تا بدون هیچ گرایشی با فساد مبارزه کنیم و کسی را متهم نکنیم و به عنوان مثال بسنده نکنیم که شخصی در یک زمان گفته که “فلانی ذخیره نظام است” .

دبیرکل حزب مردم سالاری در بخش دیگری از سخنانش به موضوع “گورخوابی” اشاره کرد و گفت: برای نخستین‌بار سایت‌های اصلاح طلب به این مسئله پرداخته‌اند که البته مسئله چیزی هم نیست و چندنفر از سرما در قبر خوابیده‌اند در حالی که در یک شب‌گردی نمایندگان تهران چهار هزار معتاد متجاهر از شوش گرفته و میدان امام حسین مانند مور و ملخ پراکنده بودند و نیروی انتظامی میگفت برای جمع آوری آنها بودجه ندارد.

کواکبیان با بیان اینکه آقای شریعتمداری برود حزبی را تأسیس کند تا ببیند چقدر طرفدار دارد و به اندازه همین پایگاه اجتماعی‌اش اظهارنظر کند، گفت: اما متأسفانه همه چیز در اختیار است.

وی با اشاره به اظهارات یکی از ائمه جمعه مبنی بر اینکه کل مجلس فتنه است گفت: آیا با این جمله مشکلات مملکت حل می‌شود؟ فتنه انگی است برای آن که رقیب را از دور خارج کنند، اما بنده پیشنهاد می‌کنم از این حرف‌ها دست بکشیم و با هم مشکلات کشور را حل کنیم.

مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری در خصوص ادعای شریعتمداری درباره روزنامه مردم‌سالاری اظهار داشت: آقای شریعتمداری تاکنون ۱۰۰ بار به دروغ این مسئله را طرح کرده و بنده گفته‌ام که ایشان سند بیاورد که ما نوشته‌ایم آقای احمدی‌نژاد سخنرانی کرده و این مطالب را نوشته ایم. شاید یک روزنامه این کار را کرده باشد، ما یک تیتر زده بودیم که با سخنرانی مملکت اداره نمی‌شود و حقیقت این است.

کواکبیان ادامه داد: می گویند که فلانی و فلانی با بابک زنجانی عکس داشته‌اند؛ مگر عکس ملاک است؟ بابک زنجانی در زمان کدام دولت‌ نفت را می‌فروخت و پولش را به جیب می‌زد؟ بنده در مجلس هشتم حضور داشتم و رئیس بازرسی میگفت ساعت ۹ صبح سال فلان نامه رئیس جمهور به بانک مرکزی می‌آمده تا صدها میلیارد به آقای مه‌آفرید پول بدهند،  شاید قبلاً به او کارآفرین نمونه می گفتند  اما او در کدام دولت این پول‌ها را به جیب زده است؟

وی با تاکید بر اینکه آقای شریعتمداری یک سند بیاورد مبنی بر اینکه املاک نجومی که توهین به ملت است و به آن پرداخته اید گفت :شما چند مقاله درباره فیش‌های نجومی و چند مقاله در مورد املاک نجومی نوشته اید؟ ضربه املاک نجومی به بیت‌المال صدها برابر بیشتر از حقوق‌های نجومی است. آقای شریعتمداری می‌گوید چرا به رییس صندوق توسعه ملی می‌گویند ذخیره انقلاب؟ آیین نامه دولت احمدی‌نژاد بود که در همین صندوق توسعه ملی به هیأت مدیره اختیار داده بود تا سالانه درصدی که می‌خواهد به دستمزد اضافه کند و آنها می گویند طبق ایین نامه عمل کرده اند.

مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری افزود: روش‌های آقای شریعمداری ضداشتغال، ضد آرامش جامعه و ضد خروج از رکود است.

کواکبیان با طرح این پرسش که از شریعتمداری که آیا  آقای مشایی اصلاح‌طلب بود؟!،  مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت:، دیدگاه همان دیدگاه بود شما بررسی کنید و ببینید که دولت دهم ما را چند بار به دادگاه کشاند آن دولت کدامیک از شما را به دادگاه کشاند و این به خاطر این بود که ما انتقاد می‌کردیم.

مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری ،گفت: بنده ۱۰ بار بیشتر از شما به دادگاه رفته‌ام و الحمدالله شما مصونیت دارید.

کواکبیان در پاسخ به اظهارات شریعتمداری تصریح کرد: سنگ پا و دست بیل در کدام دولت وارد شده است؟ این اقلام در زمان آقای احمدی‌نژاد وارد شده است.

Share