ظرفیت لاهیجان برای نامزدی در سومین دوره پایتخت کتاب/ فقط به عنوان و القاب اکتفا نکنیم

احمدی، لاهیجان را شهر مستعد برای نامزد شدن در سومین دوره پایتخت کتاب در کشور دانسته اما متذکر شدند عنوان هایی همچون شهر گردشگری یا شهرهوشمند بار حقوقی برای شهر خواهد داشت لذا باید بتوانیم ضمانت اجرایی هم فراهم ساخته و فقط به عنوان ها و القاب اکتفا نکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اولین نشست انسجام بخشی به فعالیت های فرهنگی و هنری شهر لاهیجان با موضوع کتاب و کتابخوانی به ریاست سید محمد احمدی فرماندار شهرستان لاهیجان تشکیل شد.

در این نشست که با هدف فراهم کردن شرایط و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های شهر لاهیجان به عنوان «پایتخت کتاب» در کشور تشکیل شد احمدی ضمن برشمردن فواید و ارزشهای کتابخوانی و ارایه پشنهادات خلاقانه، نوین و اجتماع محور شهری اعلام نمود: نماد های کتاب در شهرها کم بوده و این مسئله در اکثر شهرها مشهود است.

فرماندار لاهیجان گفت: مدیریت یکپارچه شهری میتواند در راستای توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی از مشارکت نهادهای دولتی و غیر دولتی بهره مند شده و با  برنامه ریزی مدون و با نگاه به آینده شرایط را برای ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی فراهم سازد.

وی در ادامه  لاهیجان را شهر مستعد برای نامزد شدن در سومین دوره پایتخت کتاب در کشور دانسته اما متذکر شد: عنوان هایی همچون شهر گردشگری یا شهر هوشمند بار حقوقی برای شهر خواهد داشت لذا باید بتوانیم ضمانت اجرایی هم فراهم ساخته  و فقط به عنوان ها و القاب اکتفا نکنیم.

لازم به ذکر است از میان شهرهای متقاضی در کشور ۱۵ شهر در مرحله اول و ۵ شهر در مرحله نیمه نهایی و یک شهر در مرحله نهایی توسط هیئت داوران  انتخاب و شهر برگزیده به عنوان پایتخت کتاب کشور  در رقابت فشرده برای معرفی پایتخت جهانی کتاب نامزد خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،شهردار و سایر اعضاء گزارش عملکرد و پیشنهادات خود را در زمینه کتاب و کتابخوانی ارائه نمودند.

Share