تکواندوکار گیلانی در ردیف پنج ورزشکار برتر جهان قرار گرفت

فدراسیون جهانی تکواندو، آخرین رنکینگ ورزشکاران در سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه دسامبر محاسبه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو هم‌زمان با آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی، رده‌بندی تکواندوکاران جهانی را تا پایان سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان ماه دسامبر لحاظ شده است.

در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، آرمین هادی‌پور تکواندوکار گیلانی در وزن ۵۴- کیلوگرم در رده پنجم است، فرزان عاشورزاده در رده دوم وزن ۵۸- کیلوگرم می‌باشد، ابوالفضل یعقوبی در رده دهم وزن ۶۳- کیلوگرم قرار دارد و بهنام اسبقی رده ششم وزن ۶۸- کیلوگرم و مسعود حجی‌زواره رده سوم وزن ۷۴- کیلوگرم را به خود اختصاص دادند.

همچنین مهدی خدابخشی رده پنجم وزن ۸۰- کیلوگرم را در اختیار داشته، امید عمیدی رده هجدهم وزن ۸۷- کیلوگرم را به خود اختصاص داده و در وزن ۸۷+ کیلوگرم، سجاد مردانی در رده سوم سنگین وزن قرار دارد.

اما در گروه زنان، کیمیا علیزاده در رده ۸ رنکینگ وزن ۵۷- کیلوگرم حضور دارد و در وزن ۶۲- کیلوگرم شکرانه ایزدی رده ۴۰، فاطمه روحانی در وزن ۷۳- کیلوگرم رده ۴۶ و اکرم خدابنده رده ۱۹ وزن ۷۳+ کیلوگرم را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است؛ مهدی خدابخشی و کیمیا علیزاده از سال ۲۰۱۷ میلادی در یک وزن بالاتر از وزن المپیکی خودشان حضور خواهند داشت که اوزان جدید در ماه ژانویه جمع‌آوری شده و از ماه فوریه اعمال خواهد شد.

Share