برگزاری جشنواره تئاتر معلولان گیلان

محمدرضا پارسی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشنواره تئاتر معلولان اظهار کرد: ۲۰ نمایشنامه به دبیرخانه جشنواره تئاتر معلولان ارسال شد که از بین آنها ۱۴ نمایشنامه برای بازبینی انتخاب شد و داوران از بین آنها تعداد هفت نمایشنامه را برای بخش جشنواره تئاتر برگزیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از فارس،  محمدرضا پارسی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشنواره تئاتر معلولان اظهار کرد: ۲۰ نمایشنامه به دبیرخانه جشنواره تئاتر معلولان ارسال شد که از بین آنها ۱۴ نمایشنامه برای بازبینی انتخاب شد و داوران از بین آنها تعداد هفت نمایشنامه را برای بخش جشنواره تئاتر برگزیدند.

وی هفت نمایشنامه را شامل خروس نگو یه ساعته، شنل قرمزی و گرگ دست و پا چلفتی، مردم چه می‌بینند، از یاد رفته، پایان‌نامه، کارگران مشغول کارند و صحنه آخر در بخش‌های صحنه‌ای، کودک و نوجوان و خیابانی را از عناوین نمایشنامه مذکور عنوان کرد.

مدیر کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه نمایشنامه‌های مذکور از روزهای ۱۴ تا ۱۶ دی ماه جاری به مدت سه روز با هم رقابت می‌کنند، تصریح کرد: داوران هنرمند مطرح ایرج راد، اصغر همت و محمود طیاری برگزیدگان این جشنواره را مشخص می‌شود و طی مراسمی که در سالن کانون پروری فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود به نفرات برتر هر رشته نخست تا سوم جوایز نفیسی داده می‌شود.

وی برگزیدگان نمایش در رشته‌های نمایشنامه‌نویسی کارگرانی بازیگری اول، دوم و سوم زن و مرد عنوان کرد و گفت: در سال جاری یک جایزه به جشنواره اضافه شده و جایزه توسط تماشاگران به نمایش برتری که مورد قبول تماشاگران است، داده می‌شود.

پارسی رسالت اصلی بهزیستی را نمایش توانمندی‌های جامعه معلولان دانست و خاطرنشان کرد: توجه به استعدادهای جامعه معلولان امری ضروری بوده و تغییر نگرش مردم و رشد و پرورش خلاقیت در جامعه مهم است.

Share