برجام «بچه معلولی» است که باید سالها آن را «تیمارداری» کرد!

رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه محصول برجام تاکنون یک هواپیمای ایرباس شده، گفت که برجام «بچه معلولی» است که باید سالها آن را تیمارداری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم شورای اسلامی در نشست خبری «تجربه گران» که صبح امروز (دوشنبه ۲۷دی) به‌همت انجمن روزنامه نگاران مسلمان در مجتمع فرهنگی اسوه برگزار شد،  اظهار کرد: ما در زمینی وارد شدیم که دشمن آن را برای ما ترسیم کرده بود. اعضای تیم مذاکره کننده اذعان کردند که تنظیم برجام توسط کارشناسان آمریکایی ترسیم شده است.

وی افزود: طبیعی است رئیس جمهور دستور بدهد ظریف از ظرفیتهای حقوقی برجام استفاده کند. سند برجام بچه معلولی است که باید سالها آن را تیمارداری کنیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: برجام سند غیرکارشناسی است که با بی‌دقتی تمام نگارش شده است و متأسفانه آقایان روحانی، لاریجانی و ظریف مبانی غلط آن را اظهار کردند.

رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم با بیان اینکه آمریکا توافق با ایران را برای حفظ حیات خود می‌دید، گفت: تنها منع ما در مذاکرات عدم حفظ منافع ملی بود. مذاکره‌کنندگان به مردم حرف راست نزدند. آنها نگفتند که این معامله چه بلایی بر سر صنعت هسته‌ای آورده است اما این معامله را به ثمن بخس فروختند و آن چیزی که نصیب مردم شد خزان محض است.

وی با تأکید بر «با مذاکرات مخالف نیستیم»، گفت: هرکس که با مذاکرات مخالف است باید به داشته‌های عقلانی او شک کرد. چرا دولت توجیه‌گر اشتباهات غربی‌ها  شده است. دولت نمک بر زخم مردم نپاشد و واقعیات را به مردم بگوید.

زاکانی با ابراز اینکه دولت برای بعد از برجام هیچ برنامه‌ای نداشت، یادآور شد: در سال ۸۲ بهانه‌جویی و اظهار نظرات مغرضانه‌ای از سوی آمریکایی‌ها باعث باز شدن پرونده‌ای شد که تا سال ۹۲ توسط آقایان روحانی، لاریجانی و جلیلی پیگیری شده و نتیجه آن مذاکرات آلماآتی۲ شد.

رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم با بیان اینکه محصول برجام یک هواپیمای ایرباس می‌شود، گفت: مهمترین رکن صنعت هسته‌ای می‌گوید «آن را به مشهد ببرید و طواف دهید». مسئولان دولت چگونه به مردم و تحصیلکرده‌ها نگاه می‌کنند؟ این کار با عزت مملکت بازی کردن است.

Share