از شکستن رکورد ملی کباب کوبیده در رشت تا گرد و خاک باقری خطیبانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، باقری خطیبانی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نسبت به برنامه های پیشنهاد شده از سوی شهرداری رشت برای برگزاری مراسم هفته رشت و جشن روز رشت شدیدا انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از حرف تازه، فاطمه قدیمی حرفه به ارائه توضیحاتی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص برنامه های هفته رشت به ارائه توضیحاتی پرداخت.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران مزار شهدا با دعوت از خانواده های شهدای مدافع حرم و دیدار با آنها و با هدف تجدید بیعت با آرمان های شهدا انجام خواهد شد.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان را دومین برنامه در نظر گرفته شده در روز اول اعلام کرد و افزود: پیشنهاد می دهیم در این دیدار اعضای شورا و مدیران شهرداری حضور داشته باشند.

فاطمه قدیمی تصریح کرد: افتتاحیه بازی های بومی و محلی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است. همچنین اکران شهری را داریم که تصاویر قدیم و جدید رشت که در واقع تبلیغات است روی استند ها و بیلبوردها و واتربندها نصب می شود.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور پررنگ در راهپیمایی ۸ دی را از جمله برنامه های مهم این هفته دانست و اظهار داشت: در تعدادی از برنامه ها شهرداری اجرا کننده آنهاست و برخی برنامه ها نیز در طول سال انجام شده است و در این هفته رونمایی می شود.

وی از رونمایی از فیلم مستند تاریخی داستانی بلدیه خبر داد و گفت: رونمایی از تیزر و پوستر این فیلم در هفته رشت انجام خواهد شد. رونمایی از کلیپ بصیرت نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

فاطمه قدیمی حرفه  در ادامه گفت: روز ۱۰ دی روز رشت شهر خلاق خوراک است و جشنواره خوراک های زمستانی را در نظر داریم. اصلی ترین محصولی که در گیلان در این فصل به صورت بومی وجود دارد کدو تنبل است و از آنجا که در موضوع اقتصاد پایدار و بسته های خلاقیت خوراک شناسی بررسی شده است این محصول را  انتخاب کرده ایم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت همچنین از شکستن رکورد ملی کباب کوبیده در رشت خبر داد و اظهار داشت: این موضوع با پیشنهاد آقای شکریه رئیس اصناف و با مشارکت آقای پورمحمدی رئیس اتخادیه پزندگان انجام خواهد شد و کباب کوبیده مورد نظر بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر خواهد بود و شهرداری فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به بحث رکورد گینس این کباب کوبیده اشاره کرد و گفت: به دلیل هزینه هایی که دارد و نمی توانیم متقبل شویم فقط بحث رکورد ملی را با میراث فرهنگی هماهنگ کرده ایم.

فاطمه قدیمی حرفه کیک شهر خلاق خوراک شناسی را نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه های این هفته معرفی کرد و ادامه داد: این کیک به هماهنگی صنف قنادی ها و با مشارکت شیرینی های گلدن رز و الف و با هزینه خودشان انجام خواهد شد و ما فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازیم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت از افتتاح کارگاه فیلمسازی خسرو سینایی، از مستند سازان نام آشنای کشور، خبر داد و تصریح کرد: مستندسازهای گیلانی با همکاری ایشان، ۱۲ مستند را در خصوص رشت تهیه خواهند کرد. البته در هفته رشت فقط افتتاحیه این کارگاه را خواهیم داشت.

قدیمی با معرفی ارکستر سمفونیک گیلان به عنوان یکی دیگر از برنامه ها افزود: علاوه برآن میز گرد رشت شناسی با حضور اساتید پژوهشکده گیلان شناسی در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص برنامه های روز ۱۲ دی که روز پایانی برنامه های هفته رشت است گفت: تئاتر پرفورمنس و اختتامیه دومین جشنواره تئاتر خیابانی برنامه های در نظر گرفته شده برای روز آخر هستند.

لازم به ذکر است هزینه کل برنامه های در نظر گرفته شده بیش از ۵۸۰ میلیون تومان بود که با درخواست اعضای شورا مبنی بر کاهش هزینه ها، به ۲۵۰ میلیون تومان کاهش یافت.

ما دیگر روز رشت نداریم ماتم و غم داریم

محمود باقری خطیبانی به برگزاری برنامه های هفته رشت که توسط شهرداری به کمیسیون فرهنگی شورا ارائه شده بود واکنش شدیدی نشان داد.

 باقری خطیبانی در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نسبت به برنامه های پیشنهاد شده از سوی شهرداری رشت برای برگزاری مراسم هفته رشت و جشن روز رشت شدیدا انتقاد کرد.

این عضو شورا در ابتدای سخنان خود گفت: روز رشت، روزی است که کارکنان حقوق های معوقه خود را بگیرند. روز رشت آن روزی است که حقوق و بیمه کارکنان پرداخت شود.

وی خاطر نشان کرد: شب چله کارگری گریه می کرد. کارمندی بیمه ندارد. آن وقت می خواهیم برای مراسم هفته رشت اینچنین هزینه کنیم؟

باقری افزود: سازمان فرهنگی هم بدهی های فراوانی دارد. چه معنی دارد میکروفون دستمان بگیریم و تشکر کنیم و جشن بگیریم؟ وقتی چند ماه چند ماه حقوق ها عقب مانده است از کدام جشن روز رشت می گویید؟

وی لحظاتی بعد در ادامه سخنان خود با تاکید بر دوری از کارهای عوام فریبانه تصریح کرد: بیایید حقوق و مزایای رفتگران و کارگران را بدهید.

محمود باقری در ادامه انتقادات خود با لحنی کنایه وار گفت: البته چند تا از برنامه ها خوب است! دست آقای ثابت قدم درد نکند! بحث کوبیده بزرگ و کیک و کدو… این را برای اعضای شورا حتما زحمت بکشند بگذارند!

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: پوست دستان کارگران از سرما تکه تکه پاره شده است و حقوق نمی گیرند! شب چله چه چیزی برای زن و بچه شان میتوانستند بخرند؟ من بازنشسته حقوق میگیرم و جای دیگر کار می کنم کم آوردم؛ کسی که ۶ ماه حقوق نگرفته است چه وضعی دارد؟

باقری خطیبانی با بیان اینکه برای گرامیداشت روز رشت ۲۰ عدد بنر بزنید گفت: ما دیگر روز رشت نداریم. ما ماتم و غم داریم. چهره ها بر افروخته است. فردی به خاطر نداشتن بیمه دو روز بچه اش را از بیمارستان نتوانسته است بگیرد اما… به خدا باید جواب این مردم و این شهر را بدهیم. اینجا نشستیم چطور می خواهیم جواب بدهیم؟

وی در ادامه اظهار داشت: کدام شهید به چنین برنامه هایی راضی است؟ رفتگر ۴ ماه ۵ ماه حقوق نگیرد… بچه یک کارگر شیرخشک ندارد ۶ روز شیر خشک نداشته و نخورده است. مدیری شصت میلیون تومان برای خودش می گیرد؟ چه خبر است در شهرداری؟

باقری ادامه داد: این چه طرح هایی است برای ما می آورید؟ به چند فروشگاه و چند نفر در رشت بدهکاریم؟ ۹ ماه حقوق مربیان ورزشی را نداده اید.

عضو شورای اسلامی شهر رشت خطاب به اعضای شورا گفت: من قصد ندارم دوباره به شورا بیایم اما آنها که قصد دارند بازهم حضور داشته باشند باید جواب کارکنان شهرداری را بدهند.

وی افزود: کارکنان شهرداری از ترس جرات حرف زدن ندارند. چون می دانند فردا کلاسشان تعطیل می شود! یک حراستی سید اولاد پیغمبر، یک نشستی با دو بسیجی و حزب اللهی داشته عزلش می کنند!

محمود باقری با بیان اینکه یک بازنشسته می آید در این شهر برای ما تصمیم می گیرد در ادامه گفت: پس ما در این شهر چه کاره ایم؟ گلوله خوردیم ترکش خوردیم حرف خوردیم از دوستان و از دشمنان خوردیم… سکوت می کنیم یکی بیاید برای ما تصمیم بگیرد و هر کاری کرد کرد؟ اینها چه برنامه ای است به ما می دهید؟

عضو شورای اسلامی شهر رشت در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تا کی عوام فریبی؟ در این شورا در این چهار سال چه چیزی به دست آوردیم؟ من همه چیز از دست دادم. من ۳۵ سال در این نظام کار می کنم در این چهار سال سخت ترین روزهای زندگی من بود…

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در اظهاراتی تند گفت: به ما می گویند کوتوله اید! ما رای مردم را داریم. چطور برخی به ما می گویند کوتوله؟ ما از دست مردم رای گرفتیم. ۱۵ نفر را کوتوله اعلام می کنند؟! این حرف ها را آن شهردار منطقه نگفته اینها زاییده فکر کسی است که همه ما را مدیریت می کند!

محمود باقری خطاب به علیرضا قانع گفت: شما چرا حرف نمی زنید؟ شما که مسئول روز رشت در سال گذشته بودید…

وی همچنین بیان کرد: به خدا جواب رفتگران را باید بدهیم جواب پاکبانان را باید بدهیم. مگر سه ماه چهار ماه حقوقشان چقدر است؟

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان گفت: این حرف ها فایده ندارد… واقعا در این شورا نشستن حیف است… تا کی می خواهیم اینجور چیزها را… فیلم دیگران را… دختری با شال قرمز… شال چیه؟ … تو شهر کوچه پس کوچه این شهر درب و داغان است بعد ما سر مردم را (با این کارها) کلاه می گذاریم؟…

محمود باقری با اشاره به انحراف ۳۰۰ درصدی پیاده راه گفت: بعد از بررسی های شورا، می گویند انحراف نداریم.

وضعیت رشت در مرحله بحران است

عضو شورای اسلامی شهر رشت در جلسه صبح امروز کمیسیون فرهنگی، در خصوص پاسخ های شهردار به سوالات اعضای شورا گفت: امروز پاسخ هایی به دست ما رسیده است. جالب است بدانید بابت بدهی های رفت و روب در منطقه ۴ یک کپی از چک صادرشده گرفته اند. این یعنی احتمالا به مناطق و سازمانها گفتند چک بکشید و کپی چک را برای ما فرستادند که مثلا بدهی ها را پرداخت کرده ایم.

وی با اشاره به وضعیت خراب مالی امسال شهرداری رشت تصریح کرد: خیلی از نگهبان ها، ناظرین تاکسیرانی، کارگران رفت و روب وضعیت خوبی در سال جاری از لحاظ حقوق و بیمه نداشته اند.

شوقی با بیان اینکه موافق حذف کامل برنامه های هفته رشت نیستم تصریح کرد: شرکت در راهپیمایی ۸ دی و گلباران مزار شهدا هم در این برنامه ها دیده می شود. دو یا سه مورد از این برنامه های خوب را که بار مالی برای شهرداری ندارند را برگزار کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت پیشنهاد داد: یک سال به خاطر کارگران و پرسنل شهرداری این برنامه را به این شکل اجرا نکنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جلسه ای از کمیسیون فرهنگی درخواست داشتم نامه ای را ارسال کنید تا از سوی شهرداری میزان پرداختی به سازمان فرهنگی اعلام شود. بیش از یک ماه گذشته است و جواب نامه نرسیده است. می خواهم شهرداری پاسخگو باشد.

Share