واکنش رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان به انتشار یک کلیپ

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان گفت: تعالی امروز و فردای ایران فقط و فقط با استکبارستیزی و مبارزه با هر آنچه که کیان این ملت را به مخاطره می اندازد، صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جمشید رسایی در گفت وگو با ایسنا، درخصوص حاشیه مراسم روز دانشجو در موسسه آموزش عالی رشت، اظهار کرد: در ابتدا شهادت امام حسن عسگری(ع) را محضر حضرت ولی عصر(عج) تسلیت عرض می کنم و آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی موعود(عج) را تبریک می گویم.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان افزود: از ویژگی های جهاددانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی و برخاسته از اندیشه های انقلاب اسلامی دفاع از آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش برای اجرای وصایای حضرت امام(ره) و نظرات مقام معظم رهبری است و مجموعه جهاددانشگاهی گیلان همواره سعی دارد در این راستا حرکت نماید. در واقع خدمت همراه با تعهد یک شعار در جهاد دانشگاهی نیست و تلاش بیش از سه دهه جهادگران این مجموعه در بخش های مختلف این ویژگی را اثبات کرده است.

وی تلاش برای پرهیز از انحصارطلبی های مقطعی سیاسی و اجتماعی در مجموعه های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی و حمایت از فرامین مقام معظم رهبری و عمل به آن را سرلوحه امور این نهاد دانست و تصریح کرد: معتقدیم دانشجویان باید در فضای دانشگاه با آگاهی و بصیرت به دنبال تحقق عدالت باشند و هوشیاری این نسل نقش آفرین در فردای ایران اسلامی می تواند از ارزش های جامعه حفاظت نماید.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان تاکید کرد: تعالی امروز و فردای ایران فقط و فقط با استکبار ستیزی و مبارزه با هر آنچه که کیان این ملت را به مخاطره می اندازد، صورت می گیرد.

مهندس رسایی در بخش دیگری از مطالب خود، اضافه کرد: بسیاری از مدیران عالی رتبه امروز جامعه با فعالیت های اجتماعی و سیاسی در دانشگاه ها و انتقادها و نقدپذیری ها، عرصه تصمیم سازی امروز را در دست دارند لذا سرمایه ارزشمند نقدپذیری و مطالبه گری بحق دانشجویان اولویت توسعه در جامعه اسلامی است و حفظ استقلال و آزادی جمهوری اسلامی با تمام سختی های امروز دستاورد خون هزاران شهید است که باید با حفظ حرمت ها حراست و صیانت شود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به کلیپ منتشر شده در شبکه های اجتماعی، خاطرنشان کرد: گزارش های این اتفاق توسط افراد مرتبط به موضوع جمع آوری شده و برای بررسی و دلیل وقوع این اتفاق در اختیار کمیته ای که بدین منظور تشکیل شده، قرار گرفته است و موارد متعدد به دور از هرگونه تعجیل و اظهار نظر عجولانه در حال بررسی است. قطعا عجله در هر کاری دقت لازم را از موضوع سلب می کند و یکی از موارد بسیار مهم در انعکاس این موضوع عجله و بی توجهی و غفلت از جزئیات بوده است.

وی به اظهار نظر بدون اطلاع و آگاهی برخی افراد اشاره کرد و گفت: انتظار می رود در فضایی که دسترسی به اطلاعات درست و واکاوی موضوع بسیار راحت و سهل است برخی افراد از اظهار نظر بدون آگاهی بپرهیزند تا متعاقبا مجبور به عذرخواهی از بیان مطالب خود نگردند و جای تاسف دارد که برخی از افراد در قبال خدمات موثر جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در طی سال های قبل کلامی بر زبان نیاورده اند. شاید آنها جایگاهی برای اینگونه فعالیت ها قائل نیستند که جای تامل و اندیشه دارد و حال چه شده که با دیدن یک کلیپ ۳۰ ثانیه ای به صورتی شتابزده اظهار نظر می کنند؟!

مهندس رسایی توجه این افراد را به توصیه های مقام معظم رهبری در ارتباط با عدم دقت در کارها و تعجیل در انجام امور جلب کرد و یادآور شد: مبنای کارها باید رعایت انصاف و عدالت باشد و ما باید بتوانیم این ویژگی را خصوصا در اظهار نظرها رعایت کنیم.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان تاکید کرد: رعایت عدل و انصاف در رفتار و گفتار و عمل به آن بسیاری از مشکلات را حل می کند و مهمترین دستاورد آن جلب اعتماد عمومی مردم خواهد بود که بزرگترین سرمایه اجتماعی اسلامی هستند.

Share