همزمان با بارش برف، برق حدود هشت هزار مشترک گیلان ساعت‎ها قطع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به بارش سنگین برف در برخی مناطق استان گفت: بر اثر پارگی سیم های برق ناشی از برف، برق حدود هشت هزار مشترک استان قطع شده و در حال تلاش برای برقراری برق آنها هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به بارش سنگین برف در برخی مناطق استان گفت: بر اثر پارگی سیم های برق ناشی از برف، برق حدود هشت هزار مشترک استان قطع شده و در حال تلاش برای برقراری برق آنها هستیم.۴۴۱۸۷_۲۹۳
حمیدرضا حکمت اظهار کرد: ۸۰ درصد قطعی برق این خانوارها، به علت سقوط شاخه های درختان بر روی سیم های برق است.
وی افزود: تعدادی از سیم های برق نیز بر اثر نشستن برف و سنگین شدن آنها ، دچار پارگی شده اند که این اتفاقات، موجب قطعی برق این مشترکان شده است.
به گفته حکمت، هم اکنون حدود یک درصد ترانسفورماتورها معادل حدود ۱۶۰ دستگاه قطع است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ اکیپ عملیاتی خدمات رسان برق در تلاش برای برقراری برق شهروندان هستند.
وی مناطقی که برق مشترکان آنجا قطع شده را شامل فومن٬ شفت٬ صومعه سرا٬ رستم آباد٬ امام زاده هاشم و حوزه رشت در محدوده لاکانشهر و شهرک صنعتی پیام نور عنوان کرد.
حکمت افزود: بیشترین قطعی برق مربوط به شهرستان های فومن٬ شفت و صومعه سرا می باشد.
وی با بیان اینکه بارش سنگین برف و کار کردن در چنین وضعیت جوی بسیار سخت است، گفت: نیروهای خدمات رسان می کوشند برق مناطق شهری تا ظهر امروز (پنجشنبه) وصل شود.
حکمت خاطرنشان کرد: می کوشیم تا برق مناطقی که در آنها تردد روان تر باشد٬ تا امشب وصل شود و اکیپ های خدمات رسان برق اهتمام دارند تا هرچه سریعتر برق تمامی مشترکان را وصل کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر دو پست برق ۶۳ هزارولت در منطقه صومعه سرا و دیلمان سیاهکل در حوزه شرکت برق منطقه ای قطع است که برای پایداری برق آنجا ، نیاز به برق دار شدن آنها هستیم.

Share